У центрі Полтави під відкритим небом показали київський Майдан

Полтавський вимір
Ольга Матвієнко25 березня 2014 о 15:242848 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У центрі Полтави під відкритим небом показали київський Майдан
Три місяці Майдану, його трагічні та радісні секунди, зібрав в одній фотовиставці "В об’єктиві – Майдан" киянин Руслан Абсурдов.

У центрі Полтави під відкритим небом показали київський МайданРуслан Абсурдов, організатор виставки "В об’єктиві - Майдан". Фото Ольги Матвієнко

За його ініціативою в одній експозиції об’єднали 78 світлин 7 фотографів, які кілька місяців фіксували життя в центрі Києва. Експозиція стартувала 24 березня у Черкасах, а 25 березня її привезли до Полтави. Попереду ще Харків, Луганськ, Донецьк, Маріуполь, Бердянськ, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Миколаїв, Херсон, Одеса.

– Ідея створити виставку виникла спонтанно з єдиною метою – привезти в регіони, де цього всього не бачили на власні очі, показати, як це було насправді. Тут зібрані роботи фотографів, які ставляться до життя абсолютно по різному – це і комерційні фотографи, і дівчата, які люблять знімати дітей, що дуже добре видно у цій виставці, – розповів Руслан Абсурдов. – Я постарався у форматі виставки зібрати такі роботи, які б максимально об’єктивно відображали те, що відбувалося: пожежі, дим, поцілунки, діти. Задача цього заходу познайомити людей з тим, що було. Жодної політичної агітації.

У центрі Полтави під відкритим небом показали київський МайданВиставка "В об’єктиві - Майдан" у Полтаві. Фото Ольги Матвієнко

На підготовку виставки витратили близько трьох тижнів. У кожному місті вона діє один день. Для неї не потрібні виставкові зали, за перегляд не беруть грошей. Переглянути її можна просто під відкритим небом. У Полтаві місцем експозиції обрали тротуар перед кінотеатром імені І. П. Котляревського.

Гроші на проект збирали з миру по нитці. Основна стаття витрат – бензин для переїзду з міста в місто. На заклик про допомогу у фінансуванні проекту відгукнулися і великі компанії, і звичайні люди. Станом на 24 березня назбирали близько 6,2 тисяч гривень. За словами Руслана Абсурдова, цей проект став лакмусовим папірцем, показником готовності суспільства до змін та загальну активізацію людей:

– Як тільки ми почали збирати гроші, мені скидали по 100, по 200 гривень. При чому я знаю, що люди, які надсилали 100 гривень – для них це два дні сімейного бюджету. Мені подзвонив друг, який без копійки вдома сидить, але дав 12 літрів бензину. Люди готові ділитися, готові щось міняти. Мене це зворушує, адже я сам раніше був пасивною одиницею. Зараз високий градус соціальної активності навіть в пасивних масах.

У центрі Полтави під відкритим небом показали київський МайданФото виставка "В об’єктиві - Майдан". Фото Ольги Матвієнко

Із самого ранку виставку побачили вже сотні полтавців. Руслан Абсурдов розповів, що виставку сприймають по-різному:

– До мене підійшов дідусь, якого я кілька хвили переконував, що за нами немає ніяких ні політичних, ні фінансових структур. Він махнув рукою, і сказав: «Не хочеш говорити – не говори». Оскільки я комерційний фотограф, але на Майдані я був переважно без фотоапарата, щоб руки були вільні. Мої товариші – хороші майстри – усе це достойно висвітлювали.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter