Мандруємо Україною: фестивальний червень в Україні

Полтавський вимір
20 травня 2014 о 14:422391 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Мандруємо Україною: фестивальний червень в Україні
Продовжуємо цикл публікацій про подорожі Україною. Цього разу ми підготували для читачів матеріал про українські фестивалі, які можна навідати в червні.

Гастрономічний «Фестиваль ріплянки».

Мандруємо Україною: фестивальний червень в УкраїніГастрономічний «Фестиваль ріплянки». Фото tourlib.net

Місяць та місце проведення: червень, с. Колочава, Закарпатська область.

Традиційна страва ріплянка споконвіку для верховинців була другим хлібом. Її щодня подавали до столу, брали з собою в далеку дорогу. Ріплянка в кожній закарпатській сім’ї є символом єднання.

Відтак уперше на Закарпатті, у Колочаві, в музеї просто неба започаткували проведення фестивалю ріплянки. Свято супроводжується народними гуляннями і театралізованими дійствами, конкурсом на найсмачніше приготовлену ріплянку. Господині готують цю страву та додають до неї бринзу, грибочки, обмочку зі сметани чи м’яса – у кожної свій секрет. Завершується свято нагородженням переможця, але найголовніше – ситими і задоволеними відвідувачами.

«Альфа Джаз Фест» – міжнародний джазовий фестиваль

Мандруємо Україною: фестивальний червень в Україні«Альфа Джаз Фест» – міжнародний джазовий фестиваль. Фото alfajazzfest.com

1-30 червня 2014 року, Львів, простір міста.

Фестиваль, який щорічно проходить у Львові для поціновувачів джазу.

Уже третій рік поспіль організатори «Альфа Джаз Фесту» будуть радувати львів’ян та гостей міста насиченою та цікавою програмою. Фестиваль проводився лише двічі, але вже потрапив до реєстру найкращих джазових фестивалів Європи.

У попередні роки на сцену «Альфа Джаз Фесту» виходили зірки світового джазу, такі як Кассандра Вілсон, Джино Ваннеллі, Кенні Гарретт, Джон Патітуччі, Рішар Бона, Боббі Мак-Ферін, Авішаі Коен та інші.

2014-го організатори обіцяють подарувати незабутні враження слухачам. Захід відбудеться на вже знайомому місці, виступи відомих музикантів звучатимуть із трьох відкритих сцен.

Справжні прихильники музичного фестивалю зможуть взяти участь у народному голосуванні, щоб обрати хедлайнера «Альфа Джаз Фест-2014» та виграти запрошення на один із трьох концертів головної сцени фестивалю.

Історичне арт-шоу «Ніч у Луцькому замку»

Мандруємо Україною: фестивальний червень в УкраїніФото www.visitlutsk.com

Місяць та місце проведення: червень, м. Луцьк, Волинська область.

Час наче й справді повернув назад: лицарі, князівни, таємничі постаті в давніх підземеллях та безліч коронованих осіб. І галасливий ремісничий ярмарок, де кожен охочий може власноруч змайструвати горня, торбинку з жита і ромашок чи підкову на щастя. Бенкет у замку – теж у давньому стилі: запечені в соломі коропи, м’ясо на рожні. Усе це можна відчути, побувавши на історичному арт-шоу «Ніч у Луцькому замку».

А починається шоу так – у театралізованій формі королівська знать зустрічає гостей дійства. На території замку працюють майданчики ковалів, художників, відбуваються лицарські бої. Давню епоху відтворюють середньовічні музиканти, ремісники та клуби історичної реконструкції.

Містичності та загадковості заходу додають виступи етно-формації та Театру вогню. Велику цікавість у відвідувачів викликають містична феєрія «Нічні янголи», театралізовані екскурсії «Крізь віки» та «Легенди замку Любарта». Сучасне музичне мистецтво представляють відомі гурти України та закордону.

Етнографічний фестиваль гончарства

Мандруємо Україною: фестивальний червень в УкраїніОпішне. Фото tourlib.net

Місяць та місце проведення: червень, с. Опішне, Полтавська область.

Україна здавна вважається однією з найбільших гончарних держав світу. Національний фестиваль гончарства на Полтавщині – це своєрідний спосіб не лише збереження національної ідентичності українців, а й творчого розвитку і популяризації мистецьких традицій країни. Тут минуле тісно переплітається з теперішнім, і поряд із класичними майстер-класами на гостей чекає фестиваль-конкурс гончарського розпису тіла глиною.

Усі відвідувачі можуть поласувати стравами національної кухні, проїхатись на кінному возі, послухати виступи фольклорних гуртів. Помилуватися готовими гончарними виробами можна на виставках кераміки, а на мистецькому ярмарку можна собі щось купити. Також можна відчути себе ковалем власного щастя, взявши участь у ковальських майстер-класах.

Не засумують на фестивалі й найменші відвідувачі, адже, окрім майстер-класів та прогулянок на возах, які цікаві для усіх вікових категорій, на малечу додатково чекають спеціальні дитячі атракціони, конкурси та розваги.

Відчуйте себе справжнім українським ремісником на фестивалі гончарства в Опішному!

Читайте також про маловідомі травневі фестивалі

Підготувала Юлія Деркач

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter