Верховна Рада проголосувала за зняття позаблокового статусу України

Політика
Ольга Матвієнко23 грудня 2014 о 11:0915151 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Верховна Рада проголосувала за зняття позаблокового статусу України
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо відмови України від здійснення політики позаблоковості».

Верховна Рада проголосувала за зняття позаблокового статусу УкраїниНародні депутати підтримали законопроект, в якому йдеться про скасування позаблокового статусу України. Фото – tsn.ua

23 грудня 303 депутати підтримали законопроект про внесення змін до ЗУ «Про основи національної безпеки», запропонований Президентом України Петром Порошенком. Про це повідомили на офіційному сайті Верховної Ради.

Зокрема, змінами до статті 6 «Пріоритети національних інтересів» встановлено, що «пріоритетами національних інтересів є: інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі та в євроатлантичний безпековий простір; розвиток рівноправних взаємовигідних відносин з іншими державами світу в інтересах України».

Законом також внесено зміни до статті 8 «Основні напрями державної політики з питань національної безпеки», згідно з якими, «основними напрямами державної політики з питань національної безпеки України є: у зовнішньополітичній сфері – проведення активної міжнародної політики України з метою:

поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації».

Документом також внесено зміни до Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики». Зокрема, передбачається внести зміни до статті 11 «Засади зовнішньої політики», згідно з якими, «Україна як європейська держава здійснює відкриту зовнішню політику і прагне рівноправного взаємовигідного співробітництва з усіма заінтересованими партнерами, виходячи, в першу чергу, з необхідності гарантування безпеки, суверенітету та захисту територіальної цілісності України».

Законом встановлено, що «основними засадами зовнішньої політики є:

поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства у цій організації».

Нагадаємо, що на пленарному засіданні Верховної Ради 23 грудня парламентарям представлять проект бюджету України на 2015 рік.

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter