Сергій Каплін вимагає позбавити олігархів нафтогазових вишок

Політика
7 жовтня 2014 о 13:5618081 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Сергій Каплін вимагає позбавити олігархів нафтогазових вишок
​У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який передбачає передачу приватних нафтових і газових родовищ у державну власність. 

Сергій Каплін вимагає позбавити олігархів нафтогазових вишок

Із такою ініціативою виступив народний депутат Сергій Каплін. Він вважає, що родовища є стратегічними об’єктами для економіки, тому вони мають бути націоналізовані.

– Олігархи отримують надприбутки, володіючи нафтовими і газовими родовищами. Тільки вдумайтеся, що прибутковість такого бізнесу складає до 800%. І лише п’ята частина цього бізнесу повністю або частково належить державі. І це при нашій енергозалежності! Тому я розробив подібний законопроект, який має повернути народу те, що належить йому, – заявив Сергій Каплін.

За його словами, документ вже розглядають у профільному комітеті. Газові та нафтові родовища будуть викуплені у власників або примусово відчужені на підставі рішення суду. Приватні ж компанії зможуть виконувати підрядні роботи. Перелік приватизованих родовищ буде готувати Кабмін, Верховна Рада затверджуватиме, а націоналізуватиме – Фонд державного майна. Оцінка родовищ буде здійснюватися незалежними оцінювачами.

У разі незгоди з розміром компенсації, Фонд держмайна буде звертатися до господарського суду за місцем знаходження родовища, аби він визначив викупну ціну. Відшкодування відбуватиметься у грошовій формі та/або в обмін на держоблігації.

Також Сергій Каплін наполягає на тому, щоб подібні підприємства платили податки до місцевих бюджетів. Наприклад, ГПУ «Полтавагазвидобування» працює на Полтавщині, проте зареєстрована в іншому місці. Тому Каплін вже звернувся до Президента, щоб це підприємство було перереєстровано в Полтаві.

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
на правах реклами ®