Оформити спадок у сільрадах з Нового року буде не можливо

Політика
Ольга Правденко31 грудня 2015 о 11:201288 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Оформити спадок у сільрадах з Нового року буде не можливо
Нотаріуси проти передачі посадовим особам органів місцевого самоврядування деяких функцій нотаріату.

Оформити спадок у сільрадах з Нового року буде не можливоХто офрмлюватиме спадок, ще невідомо. Фото з сайту vkurse.ua

Нотаріальна палата України (НПУ) критикує Закон № 1 709-VII «Про внесення
змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування», який набирає чинності 1 січня 2016 і передає посадовим особам органів місцевого самоврядування функції нотаріату з оформлення спадщини, – пише "Юрліга".

НПУ вважає, що такі нововведення не відповідають конституційним повноваженням місцевого самоврядування.

У своєму зверненні нотаріуси спростовують інформацію про безкоштовність і спрощення угод, бо кількість документів для оформлення спадщини жодним чином не зменшиться, а орієнтовна вартість оформлення спадкових прав буде становити від 500 грн.

Згідно Закону посадова особа місцевого самоврядування має пройти протягом року стажування в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, завершити навчання по роботі з держреєстру і здати іспит зі спадкового права. Як повідомляє НПУ, на сьогодні немає осіб, що відповідають цим вимогам. У зв'язку з цим оформлення спадщини посадовими особами у сільській місцевості з 1 січня 2016 року неможливо.

Читайте також: Рада внесла зміни в закони щодо порядку проходження військової служби

Нотаріуси пропонують скасувати Закон № 1709-VII, що дозволить захистити бюджет країни від додаткових витрат, забезпечить економічну і правову безпеку громадянам.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter