Голова фракції у Полтавській міській раді пояснила, чому депутати вийшли із залу посеред сесії

Політика
Ольга Матвієнко19 березня 2014 о 14:101658 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Голова фракції у Полтавській міській раді пояснила, чому депутати вийшли із залу посеред сесії
Любов Шайдур, голова фракції ВО "Батьківщина", пояснила, чому сім депутатів пішли із сесії міської ради.

Голова фракції у Полтавській міській раді пояснила, чому депутати вийшли із залу посеред сесіїЛюбов Шайдур та фракція "Батьківщини" вважають, що результати сесії повинна перевірити прокуратура. Фото Віталія Скворцова

18 березня семеро депутатів міськради вийшли із залу засідань, відмовившись голосувати на сесії. Міський голова Олександр Мамай припустив, що в депутатів "Батьківщини" були свої плани на сесію, які не справдилися, тому їм нічого не залишалося, як із сесії піти.

Любов Шайдур висловила свою точку зору на події:

– Дехто не розуміє, чому вчора "Батьківщина" покинула сесійну залу Полтавської міської ради. Поясню. Із 5 грудня не було чергових сесій. Було достатньо часу навіть від 30 січня 2013 року (коли відбулась позачергова сесія з розглядом усього комплексу питань), щоб призначити погоджувальну раду, на якій затвердити порядок денний сесії, оприлюднити проекти рішень в ЗМІ, розглянути їх без поспіху впродовж двох тижнів, з вивченням, з виїздом на місця, з розглядом звернень громадян по деяких питаннях. Я постійно запитувала, коли буде чергова сесія, але навіть 17 березня про це не знав апарат міської ради до 19.00. Нам стали телефонувати о 20.00, на сайті розпорядження о 19.40. Такого авралу ще не було.

Перед цим за два дні пройшли засідання депутатських комісій, теж у дивний спосіб. Мені зателефонував голова профільної комісії в 11.30, що о 12.00 засідання, добре, що я була в центрі міста в той час. Ніколи в обідню перерву не проводили засідання комісій, працівники апарату міськради залишились без обіду. Розглянули тільки профільні питання, я була проти деяких рішень, бо вони потребували вивчень. Близько 16.00 мені знову зателефонував голова комісії, що не все розглянули, в 16.00 знову засідання, але я можу не приходити. Їдучи до міськради, я телефоном попередила голову про затримку на 5-8 хвилин, на що він відповів, що теж у дорозі і теж запізнюється. Яке ж було моє здивування, коли я нікого з членів комісії в раді не побачила. Мої підозри справдились, не знаю збирались вони на 5 хвилин (так сказав керівник апарату ради) чи в телефонному режимі, але було переголосоване без мене питання, по якому в мене були заперечення.

На 18 березня на 15.00 я призначила засідання фракції, щоб розглянути усі питання в комплексі, розділити доручення по детальному вивченню окремих питань, але міський голова чомусь не захотів, щоб у депутатів і громадськості був час на вивчення проектів рішень. Він пізно ввечері вирішив зі своєю "Совістю України" зранку провести бліцоперацію з допомогою тих підозрілих осіб, фото яких зараз в інтернеті. Я не могла зайти до сесійної зали через блокаду цих підозрілих мужиків. Мене провів через вузький прохід на другі двері начальник управління звернень громадян. В порядок денний було добавлено три питання, які були проголосовані 22 лютого, а 26 лютого заветовані міським головою, а потім через 2 тижні він не приводив три дні підряд своїх депутатів на призначені сесії по зняттю вето (по секретарю міськради, постаменту пам’ятника Леніну, по пам’ятнику Мазепі), на комісіях ці питання не розглядались.

В папці з проектами рішень сесії, яку я отримала при реєстрації, теж були незрозумілі речі: в порядку денному значилось, що це позачергова сорокова сесія шостого скликання, а на проектах рішень три варіанти заголовків - "чергова сесія(без дати)", просто "Рішення", і "Рішення від.....2014року". Ми зрозуміли, що тут буде відбуватись і виступили з заявою, що ми вважаємо сесію не прозорою, не легітимною, що будемо голосувати тільки за бюджетне питання, так як воно може розглядатись позачерговою сесією, як невідкладне. Що решту питань треба вивчати, тому вимагаємо зняти з порядку денного та призначити чергову сесію для їх розгляду. З нами команда мера не погодилась, тому ми вирішили не приймати участь у цьому фарсі.

А щодо перших трьох питань ми знали, що ця команда їх вирішила провалити, тому у своїй заяві ми звернулись до міського голови з вимогою підписати рішення, проголосовані 22 лютого, вони прийняті депутатами. Ми вже нічому не дивуємось, і тому, що за словами Мамая О.Ф. 20 депутатів заявили про тиск на них при голосуванні, 22 лютого. Ніхто не чув про такі заяви, голосування проходило мирно (по домовленості з усіма). Це вже потім, як міський голова відмовився розглянути ще одне питання - вибори нового секретаря міської ради, почалась бурхлива реакція людей, присутніх в залі. Ми вважаємо, що оцінку вище викладеному повинна дати прокуратура. Усі питання треба повторно розглянути на черговій сесії.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter