З 1 вересня молодша школа навчатиметься за полегшеною програмою

Освіта
Юлія Обелець7 серпня 2016 о 11:371184 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 З 1 вересня молодша школа навчатиметься за полегшеною програмою
Вже з початку нового навчального року полегшає навчання для 1-4 класів.

З 1 вересня молодша школа навчатимуться за полегшеною програмоюЗ 1 вересня молодша школа навчатимуться за полегшеною програмою. Фото – nebolet.com

Затвердили 13 оновлених та «розвантажених» навчальних програм для школярів 1-4 класів. Відповідне рішення прийняла Колегія Міністерства освіти і науки України. Про це йдеться на сайті МОН.

– У нас була система координат, були принципи, якими ми керувалися. Йдеться про видалення з програм зайвої інформації, усунення дублювання, відбір найбільш важливих тем та їх логічний виклад, а також запровадження компетентністного підходу. Ми підходили до розвантаження дуже відповідально, треба постійно пам’ятати, що програми надбудовують одна одну й не можна просто так щось висмикувати з них, - зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Є зміни, що торкнулися абсолютно всіх оновлених програм.

Зняли фіксовану кількість годин на вивчення кожної теми – учителі визначатимуть їх самостійно. Ця новація покликана зробити навчальний процес логічнішим та дати більшу свободу вчителю, адже кожен клас має свої індивідуальні особливості, що впливають на те, скільки часу потрібно витрачати на кожну окрему тему.

Читайте також – Школярів навчатимуть по-іншому: про «Нову українську школу»

Програми привели у відповідність до вікових особливостей дітей. Для цього експерти перенесли деякі теми у більш старші класи та скасували ряд вимог, що ставилися перед молодшими школярами.

Уніфікували термінологію програм, якою мають послуговуватися вчителі та автори підручників. Це дозволило максимально наблизити термінологію до вікових особливостей дітей, а також сприятиме побудові міжпредметних зв’язків.

– Основна ідея полягає в тому, щоб дати дитині розкритися, максимально розвинути її індивідуальність, а не зашорювати, не формувати її, як ту цеглину, а розвивати. Для цього потрібно, в тому числі, дати вчителю більшу свободу в підходах, дати їм можливість більше вибирати. Власне, на це й націлені нові програми, - пояснив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Загалом внесли зміни до програм з української мови, літературного читання, математики, інформатики, музичного мистецтва, образотворчого мистецтва, трудового навчання, фізичної культури, іноземних мов для загальноосвітніх та спеціальних навчальних закладів (англійська, німецька, французька та іспанська мови), природознавства, основ здоров’я та з предметів «Мистецтво» і «Я у світі».

Найближчим часом до оновлених програм в МОН підготують нові вимоги до оцінювання досягнень учнів та нові методичні рекомендації. Ці зміни включатимуть виконання завдань олівцем для молодших класів, вчителі не писатимуть червоною ручкою, а система оцінювання молодших учнів враховуватиме вікові особливості дітей.

У серпні для вчителів у кожній області проведуть конференції, на яких, в тому числі, презентують та обговорять оновлені програми для 1-4 класів.

До теми – Шкільний ярмарок в центрі Полтави: товар є, покупців катма.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter