У Міносвіти розповіли про нові стипендії студентам

Освіта
Юлія Обелець15 квітня 2016 о 08:42893 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Міносвіти розповіли про нові стипендії студентам
У відомстві наголосили, що зміни не стосуватимуться студентів, які вже навчаються

У Міносвіти розповіли про нові стипендії студентамУ Міносвіти розповіли про нові стипендії студентам. Фото – ogo.ua

У міністерстві освіти України спростували інформацію щодо відміни стипендій для студентів. Про це йдеться у листі очільника МОН до керівників вищих навчальних закладів. Зокрема, у міносвіти зазначили, що розроблено лише нову концепцію фінансування вищої освіти, яка передбачає нарахування стипендій відповідно до успішності студентів, – йдеться на ТСН.

Також у міносвіти вирішили розділити поняття академічних та соціальних стипендії.

– Звертаємо особливу увагу на те, що будь-які зміни щодо принципів нарахування стипендій - у разі їх прийняття - не будуть стосуватись студентів, котрі вже навчаються, а лише тих, хто буде вступати до вищих навчальних закладів, - йдеться у листі.

При цьому у міністерстві розробили законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування вищої освіти (щодо економічних відносин у сфері вищої освіти)", який і пропонує зміну моделі нарахування стипендій.

– Однією з важливих змін є виокремлення з видатків на вищу освіту окремого соціального фонду, який акумулюватиме в собі всі видатки на академічні, соціальні стипендії, соціальне забезпечення, а також витрати на утримання гуртожитків. Переймаючи досвід провідних країн світу, Міністерство планує чіткіше розмежувати поняття академічних та соціальних стипендій. Водночас, у законопроекті зберігаються гарантії щодо частки студентів, які можуть претендувати на стипендії, - йдеться у зверненні.

Нагадаємо, з 1 вересня 2015 року розмір мінімальної звичайної академічної стипендії для учнів професійно-технічних навчальних закладів становить 311 грн на місяць; для студентів ВНЗ I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" або "бакалавр", — 622 грн на місяць; для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації – 825 грн на місяць.

Читайте також – Премію від Кабміну для перспективної молоді збільшили до 50 тисяч гривень

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter