У Міносвіти розповіли, хто не отримає диплом державного замовлення

Освіта
Юлія Обелець6 липня 2016 о 08:43898 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Міносвіти розповіли, хто не отримає диплом державного замовлення
Без дипломів державного замовлення залишаться ті магістри, яких навчали один рік.

У Міносвіти розповіли, хто не отримає диплом державного замовленняУ Міносвіти розповіли, хто не отримає диплом державного замовлення. Фото – vk.com

Члени Акредитаційної комісії України відмовили в акредитації магістерських спеціальностей, за якими навчання здійснювалося лише один рік.

Це суперечить статті 5 Закону України «Про вищу освіту». Про це йшлося під час чергового засідання Акредитаційної комісії України від 5 липня під головуванням Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич.

– Ми не можемо акредитувати ті магістерські спеціальності, за якими навчання відбувалося лише рік, тоді як законом передбачено півтора або два роки. Ті університети, які виконують норми закону – мають право на отримання диплома державного зразка, а ті, хто не виконують, нехай видають дипломи власного зразка. Потрібно обов’язково звернути увагу навчальних закладів на цю ситуацію, – процитували Гриневич на Урядовому порталі.

Єдиним винятком можуть бути лише магістри спеціальності «Державна служба», де навчання триває рік, але здійснюється переважно на базі повної вищої освіти та щодо якої існує окрема не змінена Постанова Кабінету Міністрів України № 789 від 29 липня 2009 року, що прямо передбачає річну тривалість навчання.

В якості пропозицій щодо контролю за дотриманням норм про тривалість навчання, члени комісії запропонували більш уважно ставитися до процесу реєстрації умов прийому до навчальних закладів.

Читайте також – Запрацювали консультативні телефонні лінії для абітурієнтів

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter