Термін вступної кампанії у 2016 році буде коротшим

Освіта
Юлія Обелець21 лютого 2016 о 13:21890 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Термін вступної кампанії у 2016  році буде коротшим
Вступна кампанія 2016 року розпочнеться 11 липня

Термін вступної кампанії у 2016 році буде коротшимТермін вступної кампанії у 2016 році. Фото – firtka.if.ua

Заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу зазначила, що в цьому році вступна кампанія розпочнеться 11 липня. Приймальні комісії вищих навчальних закладів прийматимуть документи від вступників до 27 липня, – йдеться на сайті МОН.

За словами першого заступника Міністра, в цьому році термін вступної кампанії - коротший. Відкривати приймальні комісії на довший термін недоцільно. Як показала вступна кампанія минулого року, більше третини від загальної кількості заяв абітурієнтів подавалися в електронному вигляді. Також у зв’язку з демографією кількість випускників, принаймні до 2019 року, зменшуватиметься.

– Таке рішення не призведе до великих черг до приймальних комісій, - запевнила Інна Совсун.

Особи, які вступатимуть на ті спеціальності, на котрі передбачається проведення співбесід, екзамени і творчі конкурси, подаватимуть документи до ВНЗ до 20 липня.

Зарахування на місця державного замовлення буде здійснено не пізніше 6 серпня.Цього року останній раз проводитимуть набір на освітньо-кваліфікаційні рівні молодший спеціаліст, спеціаліст. За словами першого заступника Міністра, вступники подаватимуть свої заяви за пріорітетністю, що була започаткована в минулому році.

– Система пріоритетності довела свою успішність. Це дозволило зробити процедуру більш автоматизованою і прозорою, зокрема, фактично 85% вступників у 2015 році були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування, - підкреслила Інна Совсун.

Одна з важливих особливостей вступної кампанії у 2016 році – Міністерство вже не здійснюватиме ручного розподілу місць державного замовлення. Для вищого навчального закладу встановлюватимуть кількість місць за певною спеціальністю. Абітурієнт, визначивши свою пріоритетність, отримає рекомендацію на зарахування, таким чином університет буде знати скільки абітурієнтів, з числа найкращих, які отримали право навчатися на бюджеті за певною спеціальністю у них є.

– Університети відповідно до показників кількості державних місць, які у них були в минулому році, можуть додавати до 25% кількості абітурієнтів порівняно з минулим роком, - зазначила перший заступник Міністра.

Нагадаємо, 1 лютого розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, яка триватиме до 4 березня. В цьому році випускники складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з двох предметів: перший - українська мова і література; другий на вибір - історія України або математика. Можна буде обрати не більше 4-х предметів для складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter