Переглянуть питання щодо 5 скандальних завдань із ЗНО по мові та літературі

Освіта
Ольга Правденко4 травня 2015 о 14:092182 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Переглянуть питання щодо 5 скандальних завдань із ЗНО по мові та літературі
Харківський центр оцінювання якості освіти розгляне питання стосовно 5 завдань з тесту української мови та літератури.

Переглянуть питання щодо 5 скандальних завдань із ЗНО по мові та літературіСхоже, ЗНО цього року буде скандальним. Фото з сайту osvita-horodok.lviv.ua

ХРЦОЯО заспокоює абітурієнтів та гарантує перегляд завдань з обов’язкового тесту ЗНО, які викликали хвилю обурення.

24 квітня українські абітурієнти написали тест зовнішнього оцінювання з української мови та літератури. До Харківського відділення РЦОЯО надійшло близько 40 тисяч бланків А, 4 тисячі бланків Б. Проте на наступний день після складання тесту серед абітурієнтів вибухнув скандал стосовно п’яти завдань №29-33, які стосувалися фрагменту з твору сучасної української письменниці Галини Пагутяк «Потрапити в сад», а саме «Маленький шлях не для людей». Абітурієнти наголошували, що запропоновані варіанти відповідей на поставлені запитання синонімічні, а правильні відповіді – абсурдні. Детальніше ознайомитися з цими завданнями можна тут.

До директора Українського центру оцінювання якості освіти Ігоря Лікарчука з вимогою анулювати результати спірних завдань, обурені абітурієнти почали збирати підписи під петицією. Зараз зібрано понад 7 тисяч підписів.

На офіційному сайті ХРЦОЯН, який перевіряє тестові завдання полтавських абітурієнтів, з’явилося повідомлення в якому зазначено, що відбулося засідання з визначення правильних відповідей на завдання тесту мови та літератури:

– Після оголошення рішення Комісії до Українського центру оцінювання якості освіти надійшла велика кількість звернень про незгоду із затвердженими результатами відповідей на завдання №29,30,31,32,33. Стосовно тестування з української мови і літератури, яке відбулося 24 квітня 2015 року, рішення про вилучення завдань Комісія не ухвалювала… формальних підстав для сумнівів у якості зазначених завдань і правильності встановлення відповідей до них немає.

Однак, зважаючи на велику кількість звернень та негативний суспільний резонанс, керівництвом Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) прийнято рішення повернутися до розгляду питання про доцільність вилучення завдань № 29-33 із сертифікаційної роботи або про перегляд системи їхнього оцінювання. Таке рішення прийняли після отримання результатів експрес-аналізу тесту з української мови і літератури. Якщо за результатами експрес-аналізу буде встановлено, що дуже велика кількість абітурієнтів не змогла правильно виконати зазначені завдання, то УЦОЯО буде просити Комісію з визначення результатів повернутися до визначення правильних відповідей на завдання та ухвалити нове або підтвердити попереднє рішення. Лише після повторного рішення Комісії будуть встановлюватися остаточні результати цього тесту.»

Експрес-аналіз орієнтовно буде завершений у перші дня травня.

У цьому зверненні є одна незрозумілість: якщо експрес-аналіз встановить, що дуже велика кількість абітурієнтів не змогла правильно виконати завдання, лише тоді Комісію будуть просити про повторний розгляд завдань і відповідей.

Яким чином виглядатиме це число «дуже кількість»? Скільки таких бланків абітурієнтів потрібно, щоб Комісія взялася до справи: 100, 1000 чи 2000? Адже поняття «дуже» може різнитися в розумінні абітурієнтів та членів Комісії.

Наразі відомо, що чергове засідання Комісії відбудеться 5 травня о 14.30. На сайті зазначено, що Комісія розглядатиме наступні питання:

1. Звернення від учасника основної сесії ЗНО з української мови і літератури щодо порушень процедури проведення ЗНО у м. Полтава.

2. Документи на участь у додатковій сесії ЗНО з української мови і літератури.

Читайте також: Полтавська область серед лідерів по організації явки на ЗНО.

Аліна Костиря

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter