Об’єднані громади матимуть свої управління освіти

Освіта
Надія Труш20 січня 2016 о 08:08811 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Об’єднані громади матимуть свої управління освіти
Міносвіти надало рекомендації з розроблення положення про структурний підрозділ освіти об’єднаної територіальної громади.

Об’єднанні громади матимуть свої управління освітиОб’єднанні громади матимуть свої управління освіти. Фото profspilka.kiev.ua

Таким чином хочуть забезпечити єдиний підхід до формування структурних підрозділів освіти місцевих виконавчих органів об’єднаних територіальних громад, йдеться на спеціалізованому освітньому порталі.

Зокрема, у Міносвіти зазначають, що відповідно до концепції реформування
місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні формуються об’єднані територіальні громади (ОТГ), повноваженням яких є забезпечення управління закладами дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.

Одним із значних управлінських повноважень, які отримали органи місцевого самоврядування – право на формування власної і ефективної системи забезпечення освітніми послугами населення своєї громади.

У свою чергу, важливим елементом створення ефективної системи адміністративного обслуговування освіти є максимальне делегування адміністративних і навчально-методичних повноважень на рівень навчального процесу (навчальних закладів) у поєднанні з належним управлінням усередині самого закладу та забезпеченням якості освіти.

– Такого роду децентралізація системи освіти дозволить уникнути формування малоефективної і витратної для бюджету виконавчого комітету ОТГ структури, - йдеться у рекомендаціях МОН.

Також у Міністерстві освіти радять майбутнім управлінням освіти обрати таку модель адміністративного обслуговування освітою, яка б базувалась на реалізації прямих функцій сектора освіти.

У Міносвіти також повідомляють, що відповідно до статті 14 закону «Про співробітництво територіальних громад», об’єднана територіальна громада може утворити власний або спільний з кількома іншими ОТГ орган управління освітою чи делегувати відповідні повноваження одному із суб’єктів співробітництва.

Разом з тим, при визначенні функцій та їх розподілі слід уникнути дублювання функцій інших органів влади та місцевого самоврядування.

Також у Міністерстві освіти і науки зазначають, що вважають вкрай важливим збереження вертикалі у виконанні освітніх повноважень та завдань діючих та створюваних органів управління освітою.

До теми: Головний освітян Полтавщини заявив про наміри звільнитись

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter