Кабмін введе граничні ціни на ліки за рецептами

Новини медицини
Юлія Обелець26 квітня 2014 о 10:511145 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Кабмін введе граничні ціни на ліки за рецептами
Кабінет міністрів узгоджує проект постанови про запровадження в Україні граничних відпускних оптових цін на лікарські препарати, які відпускаються за рецептами, що становить приблизно половину від загальної кількості препаратів.

Кабмін хоче ввести граничні ціни на ліки за рецептамиКабмін хоче ввести граничні ціни на ліки за рецептами. Фото vinnitsaok.com.ua

Про це в ході брифінгу в Кабміні заявив начальник відділу організації і надання висновків економічного обгрунтування витрат на продукцію фармацевтичного ринку Державної інспекції України з контролю за цінами Сергій Стаховський, передає Українська правда.

– При розрахунку цін братимуться до уваги ціни на такі самі препарати в сусідніх країнах - Словаччині, Болгарії, Молдові й Польщі. Якщо подібні лікарські препарати в цих країнах не представлені, враховуватимуться ціни в Латвії, Сербії, Угорщині й Україні. Це механізм референтного ціноутворення, - сказав Стаховський.

За його словами, громадяни зможуть з відкритих джерел дізнатися про встановлену граничну ціну лікарського препарату і контролювати фармацевтичний бізнес.

– Якщо встановлені ціни будуть перевищені, громадяни зможуть оперативно інформувати про це Держцінінспекцію. У разі порушення вимог формування, встановлення і використання встановлених цін вся незаконно одержана виручка вилучатиметься в бюджет, а на порушників – накладатимуться штрафи, – зазначив представник Держцінінспекції.

У ході брифінгу він підтвердив, що на ринку фармпрепаратів справді має місце зростання цін.

– Ми розділяємо ліки, ціни на які регулюються і не регулюються державою. На регульовані препарати ціни зросли на 60-70%, на нерегульовані – на 100-120%, - сказав Стаховський.

Серед чинників, що вплинули на зростання цін, він назвав девальвацію гривні і загальнополітичну нестабільність у країні, а також інформаційний ажіотаж і паніку.

Довідка «Кола»

Гаряча лінія Державної інспекції України з контролю за цінами: 044-500-86-12

Корисно знати:

«Народні» ліки: пити чи не пити

Позначення:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter