У Полтаві за патріотизм вручатимуть премію імені Лялі Убийвовк

Новини
Надія Труш29 серпня 2014 о 17:001473 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві за патріотизм вручатимуть премію імені Лялі Убийвовк
У Полтаві оголосили прийом матеріалів на здобуття премії Полтавської обласної ради імені Лялі Убийвок.

здобуття премії Полтавської обласної ради імені Лялі УбийвокЛяля Убийвовк. фото molodguard.ru

Премію заснували минулого року з нагоди 95-річчя від дня народження Героя Радянського Союзу, керівника комсомольської молодіжної групи «Нескорена полтавчанка» Лялі Убийвовк, 70-річчя визволення області та міста від фашистських загарбників. Про це йдеться на сайті Полтавської облради.

Премією імені Лялі Убийвовк, підпільниці в часи Великої Вітчизняної війни, відзначатимуть жителів області, учнівську та студентську молодь, учителів загальноосвітніх шкіл за вагомий особистий внесок у збереження патріотичних традицій і утвердження спадкоємності, патріотичне виховання підростаючого покоління.

Премію, розмір якої складає 2 тисячі гривеень, присуджуватимуть у номінаціях:

– «У житті завжди є місце подвигу» - за патріотичне виховання молодого покоління, створення кімнат та музеїв бойової слави;

– «Ім’я твоє невідоме, подвиг твій безсмертний» - за пошукову роботу по увічненню пам’яті земляків - героїв-підпільників, які внесли вагомий вклад у визвольну боротьбу під час фашистської окупації, за проведення фундаментальних досліджень історії свого краю, пов’язаної із діяльністю підпільних організацій та визвольною боротьбою, що здійснювалася на окупованій фашистами території, практичне втілення ідей військово-патріотичного виховання;

– «Пам’ять, відтворена музами» - за створення музичних, літературних творів, творів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва з висвітленням відповідної тематики.

Довідково: пропозиції про присудження Премії вносять відділи (управління) освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, органи місцевого самоврядування, громадські та ветеранські організації до 1 жовтня. Прийом матеріалів проводить обласний центр туризму та краєзнавства. Документи на здобуття Премії подаються за адресою: 36014, м. Полтава, вул. Нечуя-Левицького, 4, тел. 2-49-86.

Довідка "Кола"

Олена Убийвовк, або Ляля (так називали її рідні і друзі) народилася 22 листопада 1918 року. Герой Радянського Союзу, в часи Великої Вітчизняної війни – підпільниця, керівник комсомольської молодіжної організації «Нескорена полтавчанка». Разом із товаришами збирала зброю, вела антифашистську агітацію серед жителів Полтави. В травні 1942 року найактивніших учасників підпільної групи зааарештували. Серед них була і Ляля Убийвовк. Її катували і допитували 26 разів. Після жорстоких тортур вона розстріляли за міським цвинтарем у Полтаві 26 травня 1942 року.

Також читайте

Ув'язнена німцями вагітна полтавка співала під час весілля Лялі Убийвок. Історія життя

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter