Від малого до старого полтавці пірнали у водохрещенську ополонку

Новини
Олег Апостолов19 січня 2015 о 17:352266 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Від малого до старого полтавці пірнали у водохрещенську ополонку
На міському пляжі зібралося кількасот полтавців, аби зануритися в ополонку

Сьогодні, 19 січня, декілька сотень мешканців Полтави узяли участь у офіційній церемонії освячення води та традиційного водохрещенського купання. Серед них – і полтавські чиновники.

Як полтавці відзначили ВодохрещаПолтавцям пощастило із купанням, адже на вулиці плюсова температура. Фото Ольги Матвієнко

На першому міському пляжі доволі велелюдно. Полтавці почали збиратися тут ще задовго до 13 години – саме на цей час було призначено «офіційну» частину заходу за участі полтавського міського голови Олександра Мамая й Архиєпископа Полтавського та Кременчуцького Федора.

- Купався вже десять разів, дотримуюся традицій. Нехолодно, жодного разу не хворів. Бог милував, – говорить, бадьоро вискочивши з ополонки, полтавець Григорій.

Серед містян, яким вистачили духу зануритися у крижану воду, було й немало жінок та дівчат. Багато з них робили це вперше, переважно – «за рекомендаціями» чоловіків.

- Скупатися було нехолодно, хіба що тільки в ноги, - каже, закутуючись у рушника, полтавка Анжела. – Вірю, що в цей день не хворіють, тому не мала жодних сумнівів, купатися чи ні. – За словами жінки, відтепер вона планує купатися на Водохреща щороку.

Брали участь у водохрещенських купаннях і зовсім юні полтавці. Звісно, під наглядом дорослих.

- Приїхав з батьками, які купаються вже не вперше. Цього разу взяли і мене – говорить 10-річний Олексій – Я сьогодні занурився у крижану воду вперше і обов’язково планую ще.

Рятувальники, екіпіровані у помаранчеві рятувальні жилети, час від часу зганяють людей, що юрбляться на кризі, назад на берег. Хоч товщина льоду, незважаючи на плюсову температуру, становить 5-7 см, існує небезпека провалитися. Окрім МНСників, на пляжі також чергували водолази, карети швидкої допомоги та міліція.

Мамай: «Я за те, щоб усі займалися моржуванням»

Міський голова Олександр Мамай, як і обіцяв, теж не залишився осторонь святкування та занурився у ополонку. За словами чиновника, він робить це щороку ось уже 28 років.

- Я сьогодні приїхав, щоб як інші люди із нашої територіальної громади зануритися в річку. Я це роблю кожного року. Купався я і вчора і позавчора і купатимуся завтра, і буду продовжувати далі. Мій син теж купається. Я за те, щоб всі займалися моржуванням, бо це дійсно здоровий спосіб життя. Перший раз скупавшись, одразу і не зрозумієш, наскільки це добре. Потрібно спробувати перший раз, другий, третій, а за четвертим вже і ефект буде. Це чудове тренування серцево-судинної системи. Не хворію я вже багато років. Мабуть, хіба тільки тоді, коли в мене судові процеси, - сміється міський голова. – А взагалі у мене останні 25-30 років не було ні температури, ні нежитю. Максимально низька температура, при якій купався в ополонці, – 29 градусів, але вода ж завжди щонайменше один градус тепла під льодом. Сьогодні гарно занурюватися, адже температура повітря плюсова.

Як полтавці відзначили ВодохрещаРятувальники слідкували, щоб люди не виходили на тонкий лід. Фото Ольги Матвієнко

Ворона: «Вперше на Водохреща я вирішив зануритися за прикладом Ющенка»

Присутній на святі був також і голова Полтавської обласної ради Петро Ворона. Говорить, сьогодні вранці вже встиг скупатися, тим не менше, вирішив зануритися вдруге, адже обряд освячення ополонки проводить Владика Федір.

- Колеги, які тут зі мною присутні, кажуть, що я не можу скупатися, але чесно скажу, що це для мене вже десятий сезон поспіль. Перший раз я купався у 2005 році після революції. Купався тоді і Віктор Ющенко, тож і я вирішив за його прикладом зануритися. Це ми купалися в Удаї. Тоді із нами поїхали друзі-фермери. Кожен купаючись просив врожаю гарного, а я ж не фермер, тож і не знав чого просити. Порадили попросити здоров’я. Після того дійсно допомогло, не хворів цілий рік, - розповів Петро Ворона.

Церемонію освячення води анонсовано проводив Архиєпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. По завершенні він звернувся із найщирішими вітаннями до мешканців міста.

- Бажаю усім полтавцям чистоти душі, щоб ми ставилися одне до одного поважніше, служили одне одному, як послужив нам Бог. Любіть одне одного і любіть свою Батьківщину, - сказав Архиєпископ.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter