«Вихідні з книгою» від Романа Повзика: Стівен Кінґ «Доктор Сон»

Новини
Надія Труш5 квітня 2014 о 07:301489 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 «Вихідні з книгою» від Романа Повзика: Стівен Кінґ «Доктор Сон»
Традиційно щосуботи "Коло" пропонує відволіктися від буденності і поринути у світ книг.

Ми вирішили не лише розповідати про книжки і радити їх читати. Ви також можете поділитися враженнями від прочитаної книги. Цієї суботи пропонуємо до вашої уваги розповідь Романа Повзика:

«Вихідні з книгою» від Романа Повзика: Стівен Кінґ «Доктор Сон»фото з сайту www.bookclub.ua

Найновіший роман «Короля жахів» Його фанати (або як каже сам Кінґ — Ідеальні Читачі) чекали з тремтінням. Адже це не був просто черговий роман всесвітньо відомого письменника. Це було продовження культового «Сяйва», котре «дядько Стів» написав ще у 1977 році і яке так екранізоване Стенлі Кубриком, що визнане «найстрашнішим фільмом жахів в історії» (на подив самого Кінґа).

Але повернемося в наш час. У вересні 2013-ого «Доктор Сон» з'явився на полицях американських книгарень, а вже через 2 місяці (стараннями Олександра Красюка, постійного перекладача Кінґа українською) — і у нас.

Денні Торренс, котрому у «Сяйві» було лише 4 роки, виріс. Він певний час був пияком, як і Його батько (котрий збожеволів і мало не вбив сина з дружиною у самотньому готелі), але з допомогою зборів Анонімних Алкоголіків вдало бореться з цим. Його «сяйво» (паранормальна здібність) вже слабша, але він використовує Її, полегшуючи смерть людям у хоспісі, де працює санітаром.

Випадковим чином Ден натрапляє на дівчинку Абру, «сяйво» якої є набагато потужнішим. Але Її відчувають і зграя психовампірів — незвичайних істот, котрі шукають людей, подібних на Дена і Абру, щоб харчуватися Їхнім духом. Проблема в тому, що у зграї закінчується пожива і вони починають слабнути. Єдина їх змога вижити — знайти дівчинку і висмоктати з Неї дух. Але все не так просто.

Читаючи книгу, в черговий раз переконуєшся, що Стівен Кінґ навіть у поважному віці (а Йому вже 66 років) не втрачає своєї майстерності. Його оповідь як завше динамічна, пересипана згадками пісень, торгових марок, реальних і вигаданих географічних назв. Письменник, котрий вже кілька разів говорив, що закінчує свою кар'єру, знову і знову видає бестселери (тільки у цьому році заплановані дві книги — «Містер Мерседес» і «Відродження»).

Його вампіри абсолютно не схожі ні на класичних монстрів Брема Стокера, ні на нещодавно модних героїв саги «Сутінки» Стефані Майєр. Вони мають свої особливості, свій спосіб харчування і зберігання поживи. Навіть помирають вони не так як їх літературні родичі — зациклюються і поступово зникають з цього світу.

Читати «Доктор Сон» можна і тим, хто не читав «Сяйво». Щоб зрозуміти головного героя можна просто проглянути сюжет першої книги просто у Вікіпедії, або ж подивитися екранізацію Кубрика (котру сам Кінґ взагалі не сприймає).

В будь-якому разі — насолода від читання протягом 640 сторінок Вам гарантується.

А якщо таки доберетеся до кінця, то там чекатиме послання Стівена до свого Постійного Читача, така собі вишенька на торті, котрою люблять поласувати вірні фанати «Короля».

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus».

Також нагадуємо, що надсилати власні враження від прочитаних книг можна на електронну адресу nadia.enigma@mail.ru

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter