На Полтавщині організують археологічний табір

Новини
Надія Труш26 червня 2014 о 12:501951 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині організують археологічний табір
Група полтавських активістів проведе з 2 по 19 липня розкопки у Глинську.

– Як відомо, Глинськ – частина Більського Городища, найбільшого у Європі поселення Скіфів. Цього року полтавські волонтери, спільно з археологами проводять другу літню історико-археологічну розвідувальну експедицію, щоб вивчити та дослідити історичні пам’ятки, що знаходяться на території селища, – розповів Іван Чабан, один із організаторів археологічного табору. – Наша група волонтерів уже не перший рік доглядає пам’ятні місця, популяризуючи цей чудовий край, проводить українські етнічні вечорниці, народні свята. Не буде винятку й цьогоріч.

Організатори табору – молодіжне громадське об’єднання «Наш Шлях» спільно з ДП «Науково-дослідний центр" та "Охоронною археологічною службою України».

Крім того, активісти, залюблені в історію предків, хочуть не лише відродити Глинський храм, зруйнований в 30-х роках, але й розвивати гончарне ремесло.

– Ми запрошуємо всіх бажаючих долучитися до нашого табору, – запрошує Чабан. – Проїзд до місця проведення розкопок з Полтави буде організовано безкоштовно. Проживання – у одній з сільських хатинок або у наметовому містечку. Сподіваємося, частину витрат на харчування зможемо покрити за допомогою спонсорів. До речі, якщо хтось з підприємців погодиться підтримати ідею розкопок, то будемо дуже вдячні.

Довідково: Глинськ – село в Зіньківському районі. У Глинську збереглося городище, датоване VIII-серединою XIII століть. Відноситься до романської культури та давньоруського часу.

Довідки за телефоном 095 887-42-63 (Іван)

Читайте також

Шість найбільших відкриттів за всю історію розкопок Іванової гори у Полтаві

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter