Українцям дозволили продавати квартири без згоди співвласників

Новини
Валентина Зайченко31 липня 2014 о 14:2423282 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Українцям дозволили продавати квартири без згоди співвласників
Нерухомість та інше майно, що перебуває у спільній власності, може бути продано без дозволу співвласників. Дане рішення виніс Верховний суд.

Українцям дозволили продавати квартири без згоди співвласників

- У ньому говориться, що один з найбільших власників майна, в даному випадку, приватного будинку, може без згоди іншої особи - володіє меншою часткою в цієї нерухомості - його продати. Це не означає, що останній нічого не отримає з цього продажу - йому дістанеться сума пропорційна його частці, проте важливий сам факт угоди: нерухомість може бути продана без згоди співвласника, якщо продаж, на думку суду, що не завдає всім сторонам «істотну шкоду». Яку саме частку майна - який відсоток - тепер слід вважати значною і незначною, теж не ясно. Це повністю передано на розсуд судам, тобто з'явилася нова корупційна лазівка, - роз'яснив ситуацію старший партнер адвокатської компанії «Кравець та Партнери» Ростислав Кравець.

Так, фахівець упевнений, що даною лазівкою захочуть скористатися буквально всі, кому не вдавалося вмовити своїх близьких на продаж нерухомості. Юрист стверджує, що суди почнуть виносити непередбачувані рішення, розбираючи питання того, чи завдає угода значної шкоди співвласникам майна чи ні.

Дане формулювання не має зафіксованого тлумачення в чинному законодавстві, підкреслив Кравець.

- Це суб'єктивний фактор. Суди приймають рішення виходячи з оцінки доказів за своїм внутрішнім переконанням, які має грунтуватися на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому вивченні наявних у справі доказів, - відзначив керуючий партнер юрфірми «Можаєв і Партнери» Михайло Можаєв.

Також він зазначив, що, крім спорів про нерухомість, рішення ВСУ поширюється і на рухоме майно. У разі, якщо співвласник побоюється за свою частку майна, юристи радять максимально закріпити свої права на нього, проживаючи там самостійно або надаючи житлоплощу членам своєї сім'ї.

Джерело: domik.ua

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter