У Полтаві судять Кернеса: адвокати підсудних дотисли суд - засідання перенесли (ФОТО, оновлено)

Новини
Таня Цирульник28 травня 2015 о 10:157365 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві судять Кернеса: адвокати підсудних дотисли суд - засідання перенесли (ФОТО, оновлено)
28 травня у Полтаві розпочалося третє судове засідання у справі Геннадія Кернеса.

У Полтаві судять Кернеса. Постійне оновленняНа вході до суду. Фото Надії Кучер

Як повідомляють журналісти "Коло" Надія Кучер та Андрій Іванов, за годину до засідання територію охороняють міліціонери з собаками та спецпідрозділ "Грифон". Біля суду також зібралися активісти.

Звинувачених привезли до чорного входу у приміщення суду. Над ним натягнули брезентовий тент, а Геннадія Кернеса заводили до суду, закривши парасольками.

Нагадаємо, міського очільника Харкова підозрюють у викраденні людини, катуваннях та погрозах убивством.

Під час минулого судового засідання між активістами відбулся сутички, а самого Геннадія Кернеса евакуювали з зали суду через загрозу його життю.

Один з потерпілих у цій справі назвав це фарсом.

У Полтаві судять Кернеса. Постійне оновлення28 травня. Суд над Кернесом. Фото Надії Кучер

А перше судове засідання у справі Кернеса пройшло без участі головного фігуранта.

10.00 Журналістів пускають до зали суду лише по одному, щоб "була можливість комфортно вести судове засідання". Також їх попросили знімати с задніх рядів. Охорону в залі суду здійснюють міліціонери в масках. Кернес постійно спілкується з адвокатами. Суд поки не почався.

Поки чекають на суддю, а на вулиці активісти співають знамениту пісню "Воїни світла".

До речі, активісти - це переважно представники громадської організації "Громадський Майдан Полтавщини" та полтавського осередку "Батьківщини".

10.47 Із запізненням але судове засідання розпочалося.

Адвокат Геннадія Кернеса просить відводу прокурора Олександра Ганілова. За словами захисника підсудного, прокурор не надав їм усі матеріали справи, у той час, як сторона обвинувачення мала повний доступ.

Обвинувачення відповідає: клопотання адвокатів Кернеса – затягування процесу, тим більше, що суд двічі не відбувся.

Захисник мера говорить, що прокурор справу сфальсифікував. Крім того, було маніпулювання адресами постраждалих.

Суддя пішов до нарадчої кімнати.

11.50 Геннадій Кернес говорить, що "Арсен Аваков, міністр із Фейсбуку, дуже цікавить справою через особисту неприязнь".

Геннадій Кернес у суд приїхав на візку. Фото Андрія Іванова

12.00 Суддя Андрій Антонов повернувся із нарадчої кімнати. Клопотання про відвід прокурора Ганілова відхилили. Проте захист підсудних не здається, звинувачуючи прокурора в упередженості. Також говорять, що саме обвинувач винен у створенні умов, за яких Кернес не міг прибути до суду.

Проте, не дивлячись на рішення судді, адвокати Кернеса знову почали говорити про упередженість прокурора. Адвокат підсудного Ізовітова прочитала клопотання, в якому навела вісім аргументів, чому прокурора потрібно замінити.

Після цього суддя знову пішов до нарадчої кімнати, де пробув близько години. Результат - клопотання обвинувачуваних знову відхилили.

14.55 Адвокати Геннадія Кернеса знову вимагають відводу прокурора. Вони стверджують, що Ганілов у своїх виступах в суді часто вживав слово "винний" по відношенню до Кернеса, що суперечить презумпції невинуватості.

Геннадій Кернес звернувся до суду: те, що йому інкримінують - не мало місця, він нічого не робив, а прокурор упереджений. І це не затягування справи його адвокатами. Певно, справа проти нього - замовлення нової влади. Також підсудний говорить, що сам зацікавлений в об’єктивному розгляді справи.

Натомість один із потерпілих говорить, що захист Кернеса зловживає процесуальними нормами і таке можна слухати довго.

Після виступів усіх сторін, суд знову пішов до нарадчої кімнати.

15.50 Адвокатам Кернеса знову відмовили у відводі прокурора. Тепер вони говорять, що не володіють усіма матеріалами справи.

16.05 Адвокати охоронців Геннадія Кернеса, який також підозрюють у причетності до злочинів начальника, також говорять, що ознайомлені не з усіма матеріалами досудового розслідування. Тому, на їхню думку, засідання потрібно перенести, а прокуратуру просять надати усі документи.

Прокурор говорить, що жодних скарг чи клопотань із цього приводу не отримував. Адвокати постраждалих називають цю ситуацію незрозумілою.

Захисник постраждалих Тетяна Зелькіна просить клопотання про додаткове ознайомлення із матеріалами кримінальної справи. Інший адвокат постраждалих говорить, що клопотання повинне бути задоволене у рамках закону, але таких підстав немає.

Обвинувачувана сторона наполягає на додатковому часі для ознайомлення із матеріалами справи.

16.12 Після тривалих дебатів суд все ж став на сторону адвокатів підсудних – наступне засідання у справі Геннадія Кернеса відбудеться 3 липня.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter