У Полтаві хочуть продати підприємства-банкрути

Новини
Надія Труш22 липня 2014 о 13:231891 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві хочуть продати підприємства-банкрути
Полтавська влада проситиме Верховну Раду дозволити продати давно збанкрутілі підприємства.

Про це йдеться на офіційному сайті Полтавської облдержадміністрації. Зробити це хочуть, щоб наповнити Пенсійний фонд, відрахування до якого зменшуються через простої у промисловості.

Полтавська ОДА звернеться до Парламенту України з проханням законодавчо вирішити можливість продажу частки державного майна у підприємствах, які давно перебувають у стадії банкрутства і наростили величезні борги перед своїми працівниками. Доручення підготувати відповідне звернення дав Віктор Бугайчук, голова Полтавської облдержадміністрації.

Продати планують такі підприємства: ВАТ „Завод ГРЛ”, ДП ВО „Знамя”, ДП „Нафтогазгеологія” та інші.

– Банкрутство 28 підприємств триває понад встановлені законодавством строки. За ці роки такі підприємства наростили борги на суму 55,1 мільйона гривень, левова частка яких (понад 42,9 млн грн) належить 9 підприємствам із державною часткою майна, – так висловився Валерій Руденко, начальник головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області. За його словами, майно цих підприємств неможливо продати, бо там є державна частка. Водночас підприємства фактично роками не працюють і санатори не в змозі відновити їхню роботу. Законодавчо визначені терміни для процедури банкрутства давно спливли. Питання не вирішується, борги ростуть.

Цього року через перебої в роботі великих промислових підприємств області зменшилися надходження до Пенсійного фонду від сплати страхових коштів (за півроку на 8 млн. грн. порівняно з аналогічним періодом минулого року). Нині надходження з початку року становлять 2 млрд 611,1 млн грн. Водночас потреба на виплату пенсій зросла на 136,6 млн грн, або на 3,4% і становить за півріччя 4 млрд 201 млн грн. Стало дотаційним місто Кременчук, де пенсійні видатки покриваються лише на 89,4%. Низьким є самофінансування в сільських районах, зокрема в Чорнухинському, Кобеляцькому, Зіньківському, Семенівському, Чутівському, де цей показник не перевищує 38%.

До теми – У Полтаві в збитковому підприємстві планували відкрити ретро-кінотеатр "у радянському стилі"

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter