Полтавці 17 тисяч разів на тиждень шукають в Інтернеті курс валют

Новини
Ольга Матвієнко23 грудня 2014 о 09:03736 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавці 17 тисяч разів на тиждень шукають в Інтернеті курс валют
​Аналітики компанії «Яндекс. Україна» дослідили запити полтавців про курс валют.

Полтавці 17 тисяч разів на тиждень шукають в Інтернеті курс валютФото – www.business.ua

Щотижня українські користувачі задають Яндексу кілька сотень тисяч запитів про курси валют – наприклад, [курс гривні до рубля], [курс євро] або просто [курс валют], [курс нбу]. Майже 17 тисяч із них – із Полтавської області.

Звісно інтерес українців до цієї теми залежить від ситуації з гривнею. Зазвичай що значніше змінення курсу (падіння чи зростання), то більше таких запитів надходить Яндексу.

На початку кризи у Криму та у перші тижні АТО, коли курс української валюти різко знизився, Яндексу задавали по 500‒600 тисяч запитів на тиждень зі словом "курс" – більшість із них про вартість валют. Інші сплески інтересу припали на дати переходу до гнучкого курсу гривні у лютому цього року і "розморожування" офіційного курсу НБУ у листопаді 2014-го. Багато запитів щодо валюти було й у дні мирних переговорів у Мінську, коли курс гривні виріс.

Більшість запитів про курси валют пов'язана із курсом гривні. До них входять і ті, у яких назва національної валюти не згадується, наприклад [курс долара] (тобто курс долара до гривні), [курс євро] тощо. Дві іноземні валюти фігурують лише у 10% запитів.

Найпопулярніші іноземні валюти у запитах користувачів із Полтавської області – це долар США і російський рубль. На кожну з них припадає більше чверті від усіх питань про курси валют.

Серед запитів, у яких використовують назву двох валют, найпопулярніша пара – це гривня-російський рубль. На другому місці за даними на листопад ‒ грудень 2014 року – долар-рубль. Можливо, що так полтавці реагують на різке падіння курсу рубля.

Про які іноземні валюти йдеться найчастіше у запитах жителів Полтави та області про курси валют (частка від усіх запитів цього типу, %):

Російський рубль (RUR) - 29,0

Долар США (USD) - 27,9

Євро (EUR) - 3,9

Польський злотий (PLN) - 2,7

Білоруський рубль (BYR) - 0,9

Британський фунт (GBP) - 0,5

Про які валютні пари йдеться найчастіше у запитах жителів Полтави та області з назвами двох валют (частка від усіх запитів цього типу, %):

UAH – RUR - 40,5

USD – RUR - 19,5

UAH – USD - 18,4UAH – PLN - 5,8

UAH – EUR - 4,7

USD – EUR - 2,2

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter