Полтавка здобула визнання на музичному конкурсі у Москві

Новини
Таня Цирульник17 грудня 2014 о 07:581241 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавка здобула визнання на музичному конкурсі у Москві
12-річна флейтистка Софія Матвієнко, учениця Полтавської школи мистецтв, отримала стипендію на міжнародному дитячому музичному конкурсі Ротарі.

Полтавка здобула визнання на музичному конкурсі у МосквіСофія Матвієнко.

Конкурс засновано ще у 2002 році й участь у ньому можуть взяти діти 8-12 років. Захід щороку проводиться у Москві. Призовий фонд конкурсу складає понад 10 тисяч євро, які надає міжнародне товариство Ротарі. Відбір учасників проводиться по відеозаписах і відбирається усього по 6 конкурсантів серед духових, струнних інструментів та фортепьяно.

Софія готувалася до конкурсу давно, адже потрапити на нього вважаєься престижним. Крім того, наснаги давав і той факт, що за весь час існування конкурсу жоден український флейтист не був допущений до участі у ньому.

На жаль, у музикантів, які грають на духових інструментах, дуже багато залежиться від найменшого погіршення здоров'я. За місяць до початку конкурсу Софія застудилася і запалене горло не дозволяло відпрацьовувати програму, а перед самим виїздом інфекція герпесу уразила один з головних органів для духовиків – губи. Усі ці обставини попри величезну підготовчу роботу значно урізали шанси на перемогу української флейтистки. Та й твір, з яким 12-літня полтавка їхала на конкурс, підходив по складності студентам-випускникам консерваторії .

Попри всі ці обставини Софія Матвієнко прийняла рішення виступати. Першу премію вона не отримала, адже зіграти 12 листків складного твору та частину концерту на 8 листків після хвороби неможливо. Полтавка отримала 7 місце, а перемогу і 3 тисяч євро вручили 12-літньому піаністу Джошуа Норон із Австралії.

Проте враження на журі та його голову Жозефа Мару полтавка справила. За його клопотання Софії виділили разову стипендію. На ці кошти дівчина купить новий інструмент.

19 грудня Софія виступить удома у Полтаві. Послухати її можна буде у театрі Гоголя на концерті до Дня святого Миколая.

До теми: Графік передноворічних заходів у Полтаві.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter