Плавець-інвалід на Полтавщині присвятив рекорд Небесній сотні

Новини
Надія Труш26 червня 2014 о 11:302388 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Плавець-інвалід на Полтавщині присвятив рекорд Небесній сотні
39-річний світловодчанин – інвалід I групи Сергій Михайленко встановив Національний рекорд із запливу у відкритій воді Кременчуцького водосховища, подолавши дистанцію в 5100 метрів.

Більш ніж 10 років тому чоловік потрапив у жахливу аварію, йому довелося ампутувати праву руку та праву ногу. Ця ситуація стала початком нового життя Сергія.

П’ятниця 13, попри всі забобони, стала для Сергія Михайленка визначною. Того дня зранку розпочалося приготування до запливу, який підготували за ініціативи Центру активної соціально-психологічної реабілітації інвалідів «Добрада». Простори водосховища зустріли гостей та самого героя не надто привітно. Поривчастий вітер та високі хвилі поставили під сумнів проведення марафону. Та це не зупинило плавця.

– Коли плив, бачив – на катері в куртках ходять, може, й мені було холодно, я не відчував, – говорить чоловік. – Зважаючи на несприятливі погодні умови, довелося змінити раніше запланований маршрут запливу та саму відстань.

За встановленням рекорду спостерігали друзі Сергія, донька Анастасія та журналісти, серед яких були і представники провідних українських телеканалів. Не обійшлося без супроводу рятувальників та медиків. За словами Сергія, не всі друзі змогли бути поруч, адже це був робочий будній день, та й одного човна, аби розмістити всіх, було б замало.

За дві години – 5100 метрів

Сергій Михайленко розпочав заплив від берега села Нагірне і фінішував біля місцевого яхт-клубу «Кристал». Чоловіка зустрічали оплесками. Для подолання відстані у 5100 метрів рекордсмену знадобилося 2 години 10 хвилин. Разом із Сергієм плив і його товариш Олександр Ткаліч. Друзі знаходили в собі сили ще й на розмови під час запливу, як розповів плавець.

Зафіксувала рекорд представник Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова. Вона вручила Сергієві відповідний сертифікат і сказала, що очікує наступного року зареєструвати заплив вже на більшу дистанцію – 10 кілометрів.

Сергій уже не вперше долає кілометрові дистанції. 2012 року він здійснив заплив на 1,5 км, а минулого, 2013 року, проплив 3 кілометри від яхт-клубу до Московської гори в супроводі друга Олександра Ткаліча. Після цього героя запросили на програму «Говорить Україна», де люди з обмеженими фізичними можливостями діляться своїми досягненнями, які здоровим часто не під силу.

Сергій почав займатися плаванням вже після нещасного випадку. В компанії друга відвідував басейн.

– Пірнув на глибину і відчув себе рибою, - посміхається рекордсмен. – З цього все і почалось.

Рекорд заради пам’яті Небесної сотні

Свій рекорд Сергій Михайленко присвятив 60-річчю рідного міста Світловодська, а також мамі Галині, яка нещодавно відзначила свій день народження. Не оминув рекордсмен і болючої теми миру в Україні, тому в своїй присвяті зазначив, що приурочує своє досягнення пам’яті Небесної сотні; тих, хто загинув за краще майбутнє українців.

– Я хотів також показати людям з обмеженими фізичними можливостями, що не треба замикатися в собі і сидіти вдома, потрібно щось робити і присвячувати себе якійсь справі, – стверджує Сергій.

Кулінарія і різьба по дереву – хобі плавця-рекордсмена

Цей активний та сповнений любові до життя чоловік не тільки займається плаванням, а й вправно справляється з різьбою по дереву. Почалося все, за словами Сергія, приблизно 6 років тому, коли відчув в собі порожнечу і захотілося чимось себе зайняти.

Звернувся до одного з членів Центру активної соціально-психологічної реабілітації «Добрада» (в якій перебуває і сам Сергій) Івана Якименка по допомогу. Іван, майстер різьби по дереву, згодився навчити Сергія. Дерев’яна дощечка в руках Сергія перетворювалася на справжній витвір мистецтва. І це при тому, що правою рукою він навіть не міг малювати. Деякі його роботи навіть купують люди з інших країн.

Крім різьблення, займається ремонтами, любить співати і вже встиг дебютувати на сцені міського Палацу культури.

Ще одне захоплення, якому можуть позаздрити жінки, – випічка. Незважаючи на те, що після трагедії Сергієві довелося вчитися жити по-новому, він поступово навчився користуватися предметами вжитку.

– Будь-яка справа, будь-який результат – перемога над собою, а все життя для мене – боротьба, - розповідає чоловік.

Чоловік розповів, що дуже вдячний тим, хто посприяв в організації запливу. Насамперед це мер Світловодська Юрій Котенко, підприємці міста, міська влада.

Сповнений життєвої енергії та незламної волі, Сергій у липні почне готуватися до встановлення рекорду на 10 кілометрів, щоразу пропливаючи немаленькі дистанції у відкритій воді Кременчуцького водосховища. Ця людина, без сумніву, ще раз доводить, цього разу вже всій Україні, що любов до життя подолає усі труднощі.

Фото – Ігоря Котлярова

Текст – Яни Боровської

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter