Полтавець, який живе у Чехії, розповів про місцевого політика, який підтримував Майдан і Полтаву

Новини
Валентина Зайченко30 травня 2014 о 17:102070 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавець, який живе у Чехії, розповів про місцевого політика, який підтримував Майдан і Полтаву
25 травня у Європі також відбулися вибори. Чеський політик, який підтримував Полтаву і Майдан, став членом Європарламенту.

Чеський політик, який підтримував Полтаву і Майдан, стан членом ЄвропарламентуЯромір Щетіна

Відомий чеський політик, журналіст, блогер Яромір Щетіна (Jaromír Štětina) цієї неділі був обраний до Європейського Парламенту. Для полтавчан пан Щєтіна став відомий за часів Майдану, коли він один з небагатьох західних політиків зосереджував увагу світу саме на перебігу подій у Полтаві.

– Пан Щетіна писав листи до тодішньої влади з проханням визволити політв’язнів та вкладав в голови європейців, що історія твориться не лише в Києві, а й в Полтаві, – розповів полтавчанин Влад Роговий, який живе у Чехії, голова Союзу Українців Богемії (Чехії). – Щетіна від початку революції займався питанням України в Чехії. Власне він основна людина в Чехії, что привернула увагу діючої влади до Майдану, разом з Карелом Шварценбергом, іншим чеським політиком. Щетіна неодноразово бував у Києві.

Чеський політик, який підтримував Полтаву і Майдан, стан членом ЄвропарламентуВлад Роговий, голова Союзу Українців Богемії (Чехії)

Як розповів Влад Роговий, Яромір Щетіна представляє у Чехії опозиційні до діючої влади сили. Організовував мітинги, писав статті, проводив зустрічі з місцевими чиновниками. На його сторінці у Фейсбуці постійно звучали питання і України і Полтави.

– І про арешт полтавських активістів, і про їх звільнення він повідомляв у Чехії, – говорить Влад Роговий.

Саме Влад Роговий, який народився у Полтаві, привернув увагу чеського політика до цього міста.

– Я сам полтавчанин і звичайно, як парламентар (нардеп Чеського парламенту) певні поточні питання Щетіна реалізовує через своїх однопартійнів, однодумців та політичні партії, що входять до його «блоку». Одна з них «Альтернатива», політсила, яку очолює не менш відомий політик Іржі Котек. Організатор Оксамитової революції в Чехії в 1989 році. Саме посередництвом Іржі Котека і були здійснені певні кроки на зустріч Полтаві, – продовжує Влад Роговий. – Були і

Чеський політик, який підтримував Полтаву і Майдан, стан членом ЄвропарламентуІржі Котек, голова політ партії "Альтернатива"

листи від чеських політиків до Прокурора Полтави, голови ОДА, голови суду. Чеські політики інформували владу Чехії, що робиться на Україні і в Полтаві, зокрема. Називали для чеської влади і призвіща полтавських можновладців, що чинили опір революції.

У Чехії за сприяння Влада Рогового та місцевих політиків проводили мітинги на підтримку Полтави, озвучували питання Полтави в мас-медіа. Друкували і поширювали в медіа звернення Романа Чабановського до чехів. Звернення від Романа зачитували на центральній площі Праги (Вацлавська) до багатотисячного мітингу чехів у підтримку України, що організовував Яромір Щєтіна.

– Одним словом про Полтаву чехи чули і від Щєтіни і від політсил, які він очолює, і від громадських організацій українців Чехії, – додав Влад Роговий.

Фото надані Владом Роговим.

Чеський політик, який підтримував Полтаву і Майдан, стан членом ЄвропарламентуМітинг у Празі, на якому було зачитано звернення Романа Чабановського до Чехів, з полякую у підтримці Полтавського майдану

Чеський політик, який підтримував Полтаву і Майдан, стан членом ЄвропарламентуМітинг - хода центром Карлових Вар у підтримку України, одна з вимог на мітингу до тодішньої влади - звільнити Полтавських політв’язнів

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter