Вимираючі села Полтавщини – у список ризикує потрапити й Опішня

Новини
Надія Труш18 серпня 2014 о 15:474245 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Вимираючі села Полтавщини – у список ризикує потрапити й Опішня
Гончарна столиця України, Опішня, ризикує перетворитися на ще одне вимираюче полтавське село.

І хоча добра слава про Опішню гримить не лише Україною, а й у світі, навіть у цьому населеному пункті можна знайти покинуті хати-пустки.

Такі розвалюхи у селищі частіше можна знайти на околиці.

Деякі будинки через зарослі чагарників та бур’яну навіть не відразу запримітити можна.

З цього місця до центральної вулиці (автостанції та ринку) – приблизно 20 хвилин, якщо йти пішки. Хто б міг подумати: в центрі селища вирує життя, натовпи туристів ходять в славнозвісний музей гончарства, на ринку народні майстри дивують гончарними виробами та прикрасами. А одночасно на тихих, майже забутих вуличках Опішні під вітрами, дощами, сонцем пустки-розвалюхи чекають, коли зрівняються з землею, коли навіть згадка зникне, що на цьому місці колись кохали, одружувалися, співали пісень, сварилися, пекли опішнянські короваї та варили борщі.

Полтавські села мають надзвичайно високий туристичний потенціал, здебільшого – невикористаний. Враховуючи багату історичну та культурну спадщину Опішні, хати, що нині пустують, мають всі шанси перетворитися в гомінку садибу зеленого сільського туризму.

Сільський туризм – один із недорогих видів відпочинку. Особливо це актуально зараз, коли в державі тривожна ситуація, нестабільна економіка, люди економлять, кошти витрачають здебільшого на допомогу українським військовим, задіяним в зоні АТО. Попри це, відпочивати все ж потрібно, не лише дорослим, а й дітям, на яких особливо позначається ситуація в державі.

Крім того, сільські будинки, в яких власники не живуть, але приміщення цілком придатне для проживання – можуть допомогти біженцям зі Сходу України, надавши їм житло. До речі, на одному із найвідоміших сайтів оголошень можна знайти подібні пропозиції:

Щодо Опішні, то, як бачимо з фото, пустки-розвалюхи "вживаються" з великими просторими сучасними будинками.

Хоча, схоже, в цьому населеному пункті добре розуміють, чого вартує земля та екологічно чисте повітря, без міського шуму. Старі будинки подекуди реставрують, як, приміром, цей:

А також в Опішні на околиці можна побачити будиночок, побудований за старовинною методикою:

Ще одна цікавинка, що збереглася за роки:

Ця стара дерев’яна будівля дуже нагадує радянські пивні заклади:

Вимираючі села Полтавщини – у список ризикує потрапити й ОпішняЦя будівля схожа на ту, що збереглася у Опішні неподалік автостанції. фото взято з сайту murmolka.com

Кілька останніх років зелений сільський туризм на Полтавщині почав активно відроджуватися. Наприклад, у селі Клюсівка Новосанжарського району будують садибу для екотуризму. А ентузіасти, залюблені в українське село, намагаються відродити його традиції, розвивати область для туристів, тим самим показуючи, що Полтавщина варта того, аби називатися духовною столицею.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter