Експерти розповіли, які зміни чекають на полтавську міліцію

Народні новини
Надія Труш25 листопада 2014 о 16:331708 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Експерти розповіли, які зміни чекають на полтавську міліцію
В рамках реформи правоохоронних органів можливе скорочення 80% працівників апарату Полтавського обласного управління МВС.

змінифото з сайту report.if.ua

Менше 5% українців сьогодні довіряють міліції, в той час у сусідніх європейських країнах цей показник становить не менше 70%.

Така ситуація породжує несприятливу криміногенну ситуацію - минулого року в Україні кількість скоєних злочинів зросла на 20%. За інформацією обласного управління статистики в Полтавській області, у 2013 році зареєстровано майже 18 тисяч злочинів, що на 25% більше, ніж за попередній рік.

Українці відверто бояться міліції, а це абсолютно ненормальна ситуація, – переконані фахівці Реанімаційного пакету реформ, які спільно з Центром політико-правових реформ розробили нову концепцію реформування правоохоронних органів. Це перший за часи незалежності України проект змін міліції, який містить думку громадськості, а не опирається, як раніше, лише на бачення МВС чи РНБО.

– Україна потребує «повного ребредингу» міліції – починаючи з назви, закінчуючи повноваженнями та підпорядкуванням. Ми пропонуємо кардинально змінити статус міліції – з воєнізованого формування на службу по наданню послуг, яка зможе ефективно гарантувати безпеку та правопорядок, – говорить Олександр Банчук, експерт робочої групи з Центру політико-правових реформ.

Сьогодні у Полтавській області зайнято 6,3 тисяч працівників МВС, понад 11% з яких – працює в апараті обласного управління. В рамках реформи можливе скорочення штату працівників апарату обласного управління майже на 80%.

Натомість пропонується збільшити кількість дільничних інспекторів на місцях – у містах та селах Полтавщини. Там, на думку розробників реформи, повинні працювати патрульно-постові служби у розрахунку 15 працівників органів правопорядку, які постійно проживатимуть в межах закріпленої території, на 10 000 населення.

– Сьогодні дільничний інспектор, як правило, працює на кілька сільських рад. Це 3 – 7 сіл з населенням до 5 тисяч і інколи загальна площа покриття становить 30-50 кілометрів, - говорить Банчук. – Місцева міліція повинна стати виконавчим органом місцевої ради, який буде утворено в кожній громаді.

Органи правопорядку отримають нову назву – «поліція», до лав якої можна буде потрапити на конкурсній основі. Конкурсна комісія у складі депутата місцевого рівня, представника громадськості, адвоката та представника Уповноваженого з прав людини буде визначати готовність претендентів до роботи в органах правопорядку. А поборотись буде за що, адже передбачається закріпити заробітну плату працівників поліції на рівні 5 прожиткових мінімумів - близько 6 000 гривень.

Нововведення будуть і в підготовці кадрів поліції. Випускники нинішніх ВУЗів МВС в більшості своїй відпрацьовують в міліції визначений законодавством обов’язковий термін і звільняються з органів, щоб влаштовуватися надалі працювати куди завгодно, тільки не в міліцію. Причин цього багато – і низька заробітна плата, і не престижність професії. Відтак, гроші на їх навчання витрачаються,а по факту міліція залишається без спеціалістів.

Ще одна інновація реформи – нагрудний жетон. Завдяки цьому жетону можна буде одразу дізнатись посаду, ім’я та прізвище поліцейського. На законодавчому рівні буде заборонено приховувати свій жетон, а тим паче, не носити його. У громадян також з’явиться право фіксувати роботу представників органів правопорядку на фото- чи відеокамеру, що досі викликає велике невдоволення у нинішніх міліціонерів.

В рамках запропонованої реформи пропонується ліквідувати ДАІ в нинішньому вигляді. Натомість пропонується створити патрульно-постову службу, яка буде відповідати за правопорядок на певній території, а не лише на окремому відрізку дороги, як зараз. Ліквідувати пропонують і Державну службу охорони, мотивуючи це тим, що її функції в повній мірі можуть виконувати приватні охоронні агенції.

Після реорганізації повноваження ДАІ разом із патрульною службою, державною лісовою охороною, державною рибоохороною буде виконувати Адміністративна поліція. Функції підрозділів карного розшуку, боротьби з організованою злочинністю, боротьби з економічною злочинністю, боротьби з незаконним обігом наркотиків передбачається передати Кримінальній та Фінансовій поліції. Повноваження решти численних управлінь та підрозділів відійдуть до Військової та Прикордонної поліції.

– Якісно нова поліція з прозорою структурою буде входити до МВС, але міністр, як політична особа, буде позбавлений повноважень оперативного управління нею, - переконаний Олександр Банчук. Саме такий принцип роботи органів правопорядку виправдовує себе в провідних європейських країнах протягом останніх десяти років.

Інна Гризун, координатор регіонального прес-центру ініціативи «Реанімаційний пакет реформ»

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter