Засудження чиновника за корупцію стало можливе завдяки журналістському розслідуванню

Народні новини
Ольга Матвієнко5 вересня 2014 о 13:012003 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Засудження чиновника за корупцію стало можливе завдяки журналістському розслідуванню
Полтавців закликають повідомляти журналістам про прояви корупції та не боятися із нею боротися в суді.

Засудження чиновника за корупцію стало можливе завдяки журналістському розслідуваннюzhitomir-online.com

Позавчора, 3 вересня, в Київському районному в м. Полтава суді директора департаменту інформдіяльності ОДА Олега Пустовгара було визнано корупціонером.

Ця подія є визначальною для нашого міста і області не через те, що цей чиновник, скоріше за все, позбудеться посади із правом працювати в державному секторі на все життя. Ця успішна справа створює прецедент в громадському суспільстві Полтави. Адже і протокол про корупцію, і судова справа почалися саме після журналістського розслідування «Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства».

Ми би хотіли, щоб журналісти зрозуміли, якою реальною силою вони володіють. Підвищена увага громадської організації до одного посадовця порушила спокій у Полтавській ОДА. А уявіть що буде, якщо десятки наших ГО і ЗМІ будуть направляти свої погляди у бік чиновників і показуватимуть їх справи без страху посваритися чи піти на конфлікт?

Тільки такими способами можна боротися з корупцією. Не кричати на вулиці просто: «Банду геть!» чи «Всі крадуть!», а показувати, де саме крадуть, хто і скільки? Зі збільшенням якісних журналістських розслідувань ми і будемо розвивати наше громадянське суспільство, яке ще тільки на початкових стадіях.

Діонісій Каплін, виконавчий директор «Аналітичного центру» про цю справу говорить так:

– Ми показали тільки один з інструментів, за допомогою якого громадський сектор може боротися із корупцією чиновників. Держслужбовці мають розуміти, що вони під постійним контролем громадськості. Тому я закликаю всіх журналістів і активістів активно працювати у сфері подолання корупції. Наша організація перетворюється у ресурсний центр, який буде допомагати суспільству виявляти чиновників, подібних до Олега Пустовгара. Всі, хто має цікаву інформацію відносно інших держслужбовців – ласкаво прошу в гості.

Віталій Нікіпелов, відомий у Полтаві юрист, бачить проблему на загальному рівні:

– Ця справа важлива не сама по собі, а як привід напрацювання певної суспільної практики. Не секрет, що в нас надзвичайно високий рівень корупції. І це шкодить суспільному розвитку.У суспільстві зараз є попит на подолання корупції, але воно ще не зовсім і готове до цієї ролі. Не може це питання вирішити одна людина, або група людей самостійно, лише з допомогою всього суспільства.

Не можна вважати єдиною передумовою наявність нечесних чиновників. Важливе і суспільне ставлення до корупції. З одного боку, ми нею незадоволені, а з іншого думаємо, що щоб захищати свої права, простіше дати хабара, ніж іти до суду.

Подолати корупцію повністю – це недосяжний ідеал, але можна зменшити її до того рівня, який не буде перешкоджати суспільному розвитку (як, наприклад, європейські і деякі азійські країни).

Роль громадськості у цьому процесі надзвичайно висока і ефективність буде залежати більше від суспільства, ніж від держави. Тому має бути неприпустиме ставлення до корупції, готовність розуміти, що робить влада і її контролювати. Вивчати законодавство і доцільність прийняття певних рішень – це великий труд. І саме це відрізняє громадянина від раба, – говорить Віталій Нікіпелов.

Тому ми будемо намагатися робити все можливе, щоб і інші колеги Олега Пустовгара пішли з посад, якщо вони будуть використовувати своє службове становище у власних інтересах.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter