Воєнний стан в Україні: про особливості режиму

Народні новини
Юлія Обелець18 березня 2014 о 09:024119 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Воєнний стан в Україні: про особливості режиму
Народні депутати проголосували законопроект про введення в Україні часткової мобілізації та перехід військових формувань України "на організацію і штати воєнного часу".

В Україні ввели воєнний стан: про особливості режиму

Чого чекати у разі воєнного стану:

Воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Це затверджено у законі України «Про правовий статус воєнного стану», прийнятого у квітні 2000 року.

Згідно цього закону всім органам державної влади, місцевого самоврядування та військового командування надаються повноваження, які необхідні для стабілізації стану.

Для встановлення воєнного стану на території України чи в окремих її областях потрібен указ Президента, який в подальшому затверджується Верховною Радою України.

У разі введення воєнного стану по всій території України оголошується мобілізація, або ж часткова мобілізація, що означає проведення зборів військовозобов’язаних на території всіх областей України, а також у м. Києві. На території АР Крим та м. Севастополя мобілізація здійснюється з числа громадян, які добровільно висловили бажання бути призваними на військову службу. І проводиться протягом 45 днів з дня прийняття указу.

Згідно статті 10 у період воєнного стану не можуть бути припинені повноваження органів державної влади та місцевого самоврядування, а також судів, органів прокуратури та органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність.

Крім того, проводиться низка заходів:

– запровадження комендантської години (заборону перебування у певний період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень), а також встановлювати спеціальний режим світломаскування,

– перевіряти документи у громадян, а в разі потреби проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу та вантажів,

– проводити евакуацію населення з місць і районів, небезпечних для проживання

– примусово відчужувати або вилучати майно у юридичних і фізичних осіб для потреб оборони

– обмеження руху транспорту,

– встановлення посиленої охорони об’єктів, які слугують для забезпечення нормальної життєдіяльності населення,

– переведення підприємств, установ та організацій на воєнний режим функціонування,

– вилучення у громадян вогнепальної зброї.

Відповідно до статті 19 Закону України «Про правовий статус воєнного стану» забороняється проведення виборів Президента України, виборів до Верховної Ради України та Криму, а також проведення всеукраїнських та місцевих референдумів та страйків.

Підготувала Тетяна Прищепа

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter