Процедура забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном на Полтавщині

Народні новини
Надія Труш24 вересня 2015 о 09:1813591 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Процедура забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном на Полтавщині
За даними Міжнародної федерації діабету 2014 року кількість хворих на цукровий діабет у світі досягла цифри майже 387 мільйонів, а в 2035 році становитиме 592 мільйони.

Процедура забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном на ПолтавщиніПроцедура забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном на Полтавщині. Фото homoperfectum.com

На сьогодні, мабуть, немає людини, яка б не чула про таке захворювання, як цукровий діабет. Але ці знання обмежуються тільки відомостями про невиліковність та потребу хворих в інсуліні. Саме інсулін підтримує життєдіяльність хворих на цукровий діабет. Але процес отримання пацієнтами життєво необхідного препарату далеко непростий.

ГО «Інститут аналітики та адвокації» з’ясували за яким порядком на Полтавщині хворі безплатно отримують препарати інсуліну.

Пацієнт, який перебуває на амбулаторному лікуванні, звертається за рецептом до лікаря-ендокринолога, за місцем проживання. Останній прописує призначення ліків у медичній карті хворого та видає йому рецепт, за яким хворий в аптеці Комунального підприємства «Полтавафарм» (закріпленого за цим закладом) безоплатно отримує препарати інсуліну.

Процедура забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном на Полтавщині

Звертаємо увагу на те, що Полтавський регіон один з небагатьох в Україні, в якому вже використовується досвід впровадження відшкодування інсулінів. У Полтавській області діє порядок відшкодування вартості відпущених аптеками лікарських засобів за рецептами лікарів.

Лікарні ведуть облік інсулінопотребуючих хворих та, враховуючи це, складаються заявки на потребу інсуліну, які направляють в департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА. За рахунок цільових видатків обласного бюджету (в межах затверджених асигнувань) ДОЗ, як головний розпорядник, та Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського, як розпорядник, визначають обсяги асигнувань для міст та районів області. Також, ДОЗ разом з ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського визначають річну та помісячну потребу в лікарських засобах, а також у коштах для їх оплати.

Процедура забезпечення хворих на цукровий діабет інсуліном на Полтавщині

Наступним кроком ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського укладає договір із КП «Полтавафарм», а останнє, у свою чергу, укладає договори з виробниками та постачальниками препаратів. Після всієї цієї процедури хворий отримує інсулін в аптеках «Полтавафарм». Не рідше ніж один раз на місяць в межах помісячного плану асигнувань КП «Полтавафарм» відшкодовується вартість лікарських засобів, відпущених безоплатно, у відповідності до умов договору, поданих реєстрів і рахунків в лікарню.

Таким чином, Полтавська область використовує можливості місцевого самоврядування та достатньої розгалуженості аптечних мереж для підвищення доступності препаратів інсуліну. Проте у зв’язку зі складною економічною ситуацією в нашій країні коштів, які виділяє держава не завжди вистачає, тому виникає необхідність у виділенні додаткового фінансування з місцевих бюджетів.

Поліна Завадська та Ірина Домненко, ГО «Інститут аналітики та адвокації

До теми: Діабет не вирок, або Історії про повноцінне життя

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter