Двоє полтавців потрапили у тринадцятку кращих молодих поетів України

Народні новини
4 вересня 2014 о 18:451692 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Двоє полтавців потрапили у тринадцятку кращих молодих поетів України
13 вересня у Львові визначиться переможець «Молодої Республіки Поетів». Шанси, що це буде представник Полтави – 1:6,5.

Двоє полтавців потрапили у тринадцятку кращих молодих поетів України

3 вересня організатори Міжнародного літературного фестивалю «Форум видавців» опублікували шорт-ліст «Молодої Республіки Поетів». Серед13 фіналістів - двоє полтавців. Це учасники незалежного мистецького об’єднання «Magnum Opus» – Анна Ютченко і Роман Повзик. Вони і позмагаються з іншими одинадцятьма письменниками за звання кращого молодого поета України.

Фіналістів визначило компетентне поетичне журі: Мирослав Лаюк, Галина Крук та Василь Карп'юк. Серед 147 заявок на конкурс журі обрало 13 лауреатів, хоча планувалося 10. Перебір стався через те, що четверо з них набрало однакову кількість балів.

Двоє полтавців потрапили у тринадцятку кращих молодих поетів УкраїниАнна Ютченко

Двоє полтавців потрапили у тринадцятку кращих молодих поетів УкраїниРоман Повзик

Крім Полтави, п’ятеро поетів представляє Київ, двоє – Львів, по одному представнику мають Рівне, Тернопіль і Житомир.

Таким чином, це рішення можна вважати своєрідним визнанням полтавської молодої літератури в масштабах України. До цього з Полтави у фіналісти проходила лише поетеса Ніка Новікова (Колонюк) у 2010 та 2011 роках.

Довідка: «Молода Республіка Поетів» — це літературний проект, що гуртує творчу молодь зі всієї України, надаючи їй унікальну можливість читати власні вірші перед широкою аудиторією і видавати книжки. Конкурс відбувається щороку з 15 червня до закінчення Львівського міжнародного літературного фестивалю, в рамках «Форуму видавців». Ініціатор дійства — перекладач, літературний менеджер, поет та критик Ілля Стронґовський. «МРП» відкриває незнані імена, допомагає молодим авторам знайти своїх слухачів, читачів і видавців.

Антон Вайсман

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter