Через негоду у Лубнах зійшла вода зі ставків: люди на полях збирали рибу

Надзвичайні події
Надія Труш29 червня 2016 о 17:5949913 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Через негоду у Лубнах зійшла вода зі ставків: люди на полях збирали рибу
У Лубнах вирішують складну екологічну ситуацію, яка склалася у місті через негоду.

Через негоду у лубнах зійшла вода зі ставків: люди у полях збирали рибуЧерез негоду у лубнах зійшла вода зі ставків: люди у полях збирали рибу. Фото poltava-via.narod.ru

Сьогодні, 29 червня, у Лубнах відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності населення. Про це йдеться на офіційному сайті Лубенської міськради.

– Складна екологічна ситуація, що сталася на Лубенщині у зв’язку з великою кількістю опадів і стала наслідком виведення з ладу значної частини мережі каналізаційних стоків, очисних споруд, забруднення р. Сула та озер району, змусила комісію з питань техногенно-екологічної безпеки, надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності населення 29 червня вкотре зібратися у стінах міськвиконкому, – йдеться на сайті Лубенської міськради.

Начальник відділу по котролю за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Лубнах Григорій Назаренко розповів, що насправді відбувся звичайний природний процес – кругообіг азоту в природі, що за умови високих температурних показників спричинив значне погіршення якості води річки Сули. Кишкової палички при цьому, не виявлено, а, отже, і мікробіологічної загрози, як такої, теж не існує, запевняє місцева влада. Тоді як у Чорнухинському районі виявили кишкову паличку.

Натомість, біохімічні аналізи таки підтвердили вміст у воді нітратів, сульфатів та інших речовин, концентрація яких, як запевнив Григорій Назаренко, не перевищує фактично наявних показників у колодязях.

У підсумку місцева влада вирішила забезпечити постійний лабораторний контроль за станом та якістю питної води в місті.

Також про ситуацію у Лубнах розповів місцевий житель Юрій Климченко, голова організації «Товариство любителів рибалки»:

– Після сильної зливи з градом у п’яти ставках Чорнухинського і Лохвицького районі і двох ставках Лубенського району не втрималися дамби і вся вода з рибою пішла на фермерські поля і до річки Многоа, яка впадає у річку Удай. В свою чергу Удай біля села Березоточі впадаю в річку Сула. Рибу на полях і в річках ловили мішками. Пройшло декілька днів і річки Удай і Сула перетворились у великі брудні калюжі і дуже розлилися. Нині рівень води в Сулі становить 405 см. Брудна вода розливається з великою швидкістю і затоплює огороди у селах Лубенського району. Як повідомив начальник Української держспоживслужби в м. Лубни і Лубенському районі Григорій Назаренко, після аналізу води з річки Сула інфекції не виявлено, але вмісткість кисню в ній мізерна – всього 1,2-1,5 одиниць (норма - від 4,00 одиниць). Тобто від цього задихається риба і гине, утворюючи неприємний запах. На засіданні комісії вирішили заборонити лубенцям і гостям міста купатися в Сулі та Удаї. Також у місті планують провести 30 червня толоку біля озера «Новий земснаряд» між Лубнами і с. Засулля. Рятувати екологію міста зберуться комунальники, члени міського товариства рибалки, а також усі не байдужі люди. Брудна вода почала вливатися з Сули через колишнє русло річки у чисте озеро «Новий земснаряд» і потрібно зробити там дамбу. Щодо питної води в Лубнах, то вона в нормі, як показали її аналізи, адже артезіанські свердловини знаходяться на глибині 120-140 метрів, розповів Юрій Климченко.

До теми: Необхідні 18 мільйонів на подолання наслідків негоди виділять з резервного фонду

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter