У Полтаві судять Кернеса (оновлено)

Кримінал
Надія Труш22 лютого 2016 о 11:551691 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві судять Кернеса (оновлено)
У Київському райсуді Полтави почалося чергове засідання по суті у справі Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

У Полтаві судять Кернеса (оновлюється)У Полтаві судять Кернеса (оновлюється). Фото kharkov.ua

Допитають чотирьох свідків. Це уже десяте судове засідання по суті справи.

Раніше суд вже допитував першого заступника харківського градоначальника Ігоря Терехова і колишнього керівника міської міліції Ігоря Болюха, а також працівників готелю «Національ», де проживає Геннадій Кернес. Про це пише харківське видання dozor.kharkov.ua.

Прийшло близько десяти активістів Конгресу українських націоналістів. Вони принесли з собою плакати і обклеїли ними будівлю.

Потерпілий Олександр Кутянін сьогодні на засідання не з'явився.

11.09. Суддя Андрій Антонов в залі, засідання почалося. Кутянін передав через Сергія Ряполова заяву з проханням провести засідання без нього. Це вже третя неявка потерпілого. Раніше він був відсутній на засіданнях 18 і 25 січня.

11.17. Адвокат мера Андрій Циганков подав письмове клопотання про приєднання до справи матеріалів досудового слідства, так як держзвинувачення вже два засідання поспіль під час допитів задає свідкам відповідні питання. На це суддя нагадав сторонам про встановлений раніше порядку - розгляд матеріалів почнеться після допитів усіх свідків. Також захист Кернеса подала клопотання про відвід старшого прокурора Олександра Ганілова.

11.34. Адвокат потерпілих Тетяна Зелькіна запропонувала провести допит майстра манікюру в закритому режимі, так як «можуть звучати інтимні питання». Кернес в свою чергу вважає, що допит свідка повинен бути відкритим.

11.42. Суд почав допит свідка Михайла Чернікова, який працює швейцаром в готелі «Національ», в обов'язки якого входить зустріч гостей.

11.59. Михайло Черніков розповів, що увечері 25 січня 2014 року він перебував на робочому місці і ніяких незвичайних або протиправних подій не помітив. Свідок підтвердив, що близько дев'ятої вечора мер Харкова виїжджав на джерело в Саржин яр, а коли повернувся, до нього приїжджав заступник Ігор Терехов.

12.34. На питання Кернеса, задавали свідкові під час досудового розслідування ті ж питання, що і сьогодні, той відповів негативно.

12.36. Суд перейшов до допиту чергового свідка – адміністратора готелю «Національ» Ірини Мамон. Жінка розповіла, що працює там з 1987 року.

13.31. Ряполов - свідкові: «Ви переконалися особисто, що майстер Тетяна
робила Геннадія Адольфовича манікюр чи у вас довірчі відносини?».

Захисники мера заявили, що потерпілий за статусом не має права ставити запитання, спрямовані на встановлення правдивості показань свідка.

– Потерпілий не приймає участі в допиті, він має право ставити запитання, але що стосуються обставин, викладених в обвинувальному акті, - пояснив адвокат мера Олександр Гунченко.

– Прошу зробити попередження шановному потерпілому. Говорити, хто з ким домовився, не його завдання, – додав Геннадій Кернес.

13.33. Адвокат мера Лідія Ізовітова встала, щоб виступити, на що Ряполов випалив: «Я попрошу Вас не перебивати мене, присядьте, будь ласка.

Це викликало загальне обурення.

Ряполов: «Я не закінчив запитання».

Суддя: «Суд все зрозумів, а Ви ні?».

13.55. Адвокат Зелькіна поставила кілька запитань свідкові з приводу інтер'єру кабінету заступника директора готелю, включаючи «Якого кольору була стеля?». Захисник Гунченко ще раз підкреслив, що ні потерпілі, ні їхні адвокати не можуть встановлювати правдивість показань.

14.00. Суддя оголосив перерву на 30 хвилин.

14.42. Суддя Антонов в залі. Засідання триває.

14.45 . Суд допитує директора ресторану «МакДональдс» біля станції метро «Архітектора Бекетова» Аллу Лушнікову. За її словами, 25 січня 2014 був звичайний робочий день. Про те, що з ресторану нібито були викрадені люди, жінка дізналася з Інтернет-ЗМІ.

Свідок розповіла, що у фастфуді і на вулиці встановлено дев'ять камер відеоспостереження, записи з яких зберігаються близько тижня. За словами директора закладу, «тривожну кнопку» в той вечір ніхто не натискав і охоронець протиправних дій не фіксував. Прочитавши новину, жінка переглянула відео за 25 січня записи кількох камер, що знімають зал і входи з вулиці, і «нічого незвичайного не помітила».

15.29. Прокурор Ганілов подає клопотання про одночасне допиті свідка і потерпілого Ряполова так як, за його словами, їх показання розходяться.

На думку захисників мера, одночасний допит може бути призначений тільки після завершення окремих допитів, а з огляду на те, що Ряполов на позаминулому засіданні відповідати на питання відмовився, його допит за фактом ще не завершений.

– Я підтримую свій захист. Свідок відповідає на питання чітко, – сказав Геннадій Кернес.

15.44. Адвокат Зелькіна покинула зал суду в зв'язку з поганим самопочуттям.

15.49. Прокурор знову просить про одночасне допиті свідка і потерпілого. Зелькіна повернулася.

15.53. Захисник Гунченко зазначив, що свідок дає показання зі слів інших працівників установи, тому про одночасне допиті не може бути мови.

– Показання всіх раніше допитаних свідків держобвинувачення розходяться з показаннями Ряполова, але чомусь раніше прокуратура не заявляла одночасних допитів. Давайте ми всіх будемо перехресно допитувати і справа затягнеться років на сім, - заявив захисник.

16.00. Прокурор наполягає на своєму клопотанні і просить дати йому можливість задати питання, які «допоможуть усунути розбіжності в показаннях».

– Я вважаю, що йде конкретне тиск на суд, – заявив Кернес.

Суддя прийняв рішення відмовити в задоволенні клопотання прокурора і перейти до допиту наступного свідка.

16.02. Почався допит майстра манікюру Тетяни Авдієнко. Свідок розповіла, що прийшла в готель близько дев'ятої вечора, щоб зробити Геннадію Кернесу манікюр і педикюр. Процедури зайняли близько двох годин.

16.45. Ряполов попросив свідка назвати інші дати, в які вона проводила меру процедури, «щоб встановити, чи бере вона з собою телефон» (раніше дівчина повідомила суду, що в той вечір мобільний залишила вдома, а зазвичай, коли піднімається в кабінет мера, залишає його на робочому місці в готелі).

Захисник Гунченко в черговий раз заявив, що потерпілий не має права ставити подібні питання, так не є стороною в кримінальному провадженні.

– Можете записати, якщо забуваєте. До речі, сьогодні День потерпілого. Зі святом Вас!, - Звернувся до Ряполова захисник.

17.00. – Я попрошу зробити Зелькіній зауваження, що вона не підготувала прокурора до сьогоднішнього судового засідання, - сказав Геннадій Кернес у відповідь на заяву адвоката, що до одного з питань свідка не підготували.

17.04. Кернес звернувся до суду з проханням призначити наступне засідання через два тижні. Суддя запропонував провести засідання через тиждень і викликати одного-двох свідків, так, як 7 березня є офіційним вихідним, а наступне вже через два тижні.

17.16. Прокурор Ганілов сказав, що життя і здоров'я важливіші і не заперечує проти перенесення на 14 березня, але потім просить дотримуватися встановленого графіка і слухати раз в тиждень.

17.2.2 Наступне засідання призначене на 29 лютого. Адвокат потерпілих Зелькіна заявила, що не зможе бути на ньому присутньою.

Довідка. Слідчі Генпрокуратури 2 березня 2015 року оголосили про завершення досудового розслідування про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 127 (катування), ч.ч. 2, 3 ст. 27, ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) КК України. 26 березня Генпрокуратура передала в суд обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо Геннадія Кернеса і двох його охоронців. Сам Геннадій Кернес неодноразово заявляв, що не скоював інкриміновані йому злочинів і називає цю справу «політично вмотивованим» з боку його давнього опонента, а нині міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Кернес також сказав, що у слідства немає фото-, відео- або аудіоматеріалів, а серед доказів у сторони звинувачення – лише слова потерпілих.

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter