Наступного разу суд врешті розпочне розгляд справи Кернеса по суті (оновлюється, ФОТО)

Кримінал
Ольга Матвієнко28 вересня 2015 о 10:501955 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Наступного разу суд врешті розпочне розгляд справи Кернеса по суті (оновлюється, ФОТО)
Спробують розпочати розгляд справи проти Геннадія Кернеса та його охоронців.

У Полтаві суд над Кернесом, 9.0 (оновлюється)Біля суду чергує міліція. Фото – dozor.kharkov.ua

На 28 вересня призначене дев’яте судове засідання у Київському районному суді у справі міського голови Харкова Геннадія Кернеса та двох його охоронників. Нагадаємо, що їх звинувачують у викраденні людей та замаху на вбивство.

Минулого разу суд так і не відбувся через те, що не було світла.

Видання «Городской дозор» передає з місця подій, що на під’їзді до приміщення суду встановлений пост ДАІ. Сама будівля оточена правоохоронцями та металевими щитами.

У Полтаві суд над Кернесом, 9.0 (оновлюється)Фото – dozor.kharkov.ua

Традиційно перед засіданням на вулиці зібрався мітинг. Тут присутні і полтавці, і громадські активісти з Харкова. Вони встановили колонки і включили музику.

За півгодини до засідання приїхали адвокати Геннадія Кернеса. Суд має розпочатися об 11.00.

У Полтаві суд над Кернесом, 9.0 (оновлюється)Фото – dozor.kharkov.ua

У Полтаві суд над Кернесом, 9.0 (оновлюється)Фото – dozor.kharkov.ua

У Полтаві суд над Кернесом, 9.0 (оновлюється)Фото – dozor.kharkov.ua

На засідання не пропустили харківського громадського активіста Валентина Бистриченка, незважаючи на те, що він показував посвідчення журналіста. Інших активістів пропустили, і вони встигли виконати гімн України до приходу судді.

Засідання розпочалося без затримки. Підтримати Геннадія Кернеса, як і минулого разу, приїхав відомий український спортсмен, колишній народний депутат Ельбрус Тедеєв. На ньому футболка зі спільним фото з Кернесом, зробленим на минулому суді.

У Полтаві суд над Кернесом, 9.0 (оновлюється, ФОТО)Фото – dozor.kharkov.ua

На вулиці мітингувальники співають гімн, приїхав цивільний корпус «Азов».

Кернес приїхав на суд у Полтаву із другом Ельбрусом Тедеєвим (оновлюється, ФОТО)Цивільний корпус «Азов» на суді над Кернесом. Фото – dozor.kharkov.ua

11.10 Адвокат Кернеса Лідія Ізовітова внесла клопотання у зв’язку з поширеною 23 вересня в ЗМІ інформації, опублікованої міністром МВС Арсеном Аваковим в Facebook, про нібито злочинну змову міського голови Кернеса з посадовими особами суду. У зверненні адвоката вимога, щоб судді виконали свою роботу. Ізовітова вважає, що таким чином Аваков намагався вплинути на рішення судді Антонова, вимагаючи не затягувати процес.

Це незаконне втручання в діяльність суду. Адвокат заявила, що Конституція забороняє будь-який вплив на суддів і за це передбачена кримінальна відповідальність. Лідія Ізовітова просить зобов’язати Генпрокуратуру забезпечити право Геннадія Кернеса на неупереджений суд, перевірити факти втручання в діяльність суду Аваковим. Просить прийняти рішення за клопотанням негайно.

Клопотання колеги підтримав адвокат Кернеса Олександр Гунченко.

– Тут має місце грубе порушення конституції, яка забороняє будь-який вплив на суд, - заявив він.

Арсен Аваков не забарився із відповіддю щодо підігрування суду на користь Геннадія Кернеса:

– Тут дуже тонка грань. У мене є відповідне звернення народних депутатів, де вони вказують деякі факти. Ці факти передані нами слідчим, щоб провести перевірку. Все інше знаходиться у сфері політичної дискусії, а не у сфері правового регулювання. Правове регулювання, перевірка, кримінальне розслідування, після цього вердикт. Рішення слідчого, а далі суд. Якщо ми ведемо мову про політичну позицію, то я її висловив і вважаю, що оцінку затягування суду над Кернесом можна кваліфікувати двома випадками: суд знаходиться в змові або окремі особи в цьому суді з обвинуваченим Кернесом, або їх пов'язують якісь інші відносини. Ці факти будуть встановлені, – написав міністр внутрішніх справ.

11.40 Також Лідія Ізовітова подає клопотання, щоб сторона держобвинувачення була представлена в повному обсязі. Адвокати Кернеса також задають питання: чому на засіданні відсутні 13 прокурорів.

12.00 Клопотання адвокатів перевірити факти втручання Авакова в судовий процес підтримав Геннадій Кернес.
Суддя Антонов заявив, що суд вже звертався до генпрокурора щодо тиску на суд. Повторно суд звертатися не вважає за потрібне.

12.17 Адвокат Олександр Гунченко говорить про клопотання про зміну
запобіжного заходу, поданому на минулому засіданні прокурором Олександром Ганіловим.

Гунченко посилається на некоректні свідчення потерпілих і підозрюваних, які є суб’єктивними і не підтверджуються доказами.

– Запобіжний захід «домашній арешт» мій підзахисний неухильно виконував. 28 квітня міра була змінена з домашнього арешту під особисте поручення Ельбруса Тедеєва, оскільки після замаху Кернесу необхідні були реанімаційні заходи з метою збереження життя, – сказав Гунченко.

Також він прокоментував заяву прокуратури, що Кернес може переховуватися від органів досудового розслідування.

– Воно закінчилось 25 березня і зараз вже почалася стадія підготовчих засідань, – сказав Гунченко. – Кернес не приховує, тому як зацікавлений в об’єктивному розгляді справи. Прокурор також зазначає, що міський голова має можливість влити на потерпілих і впливати на досудове слідство. Нагадую, що до судове розслідування завершено і зараз йде суд.

Адвокат резюмував, що жоден з ризиків, які прокуратура наводить як доказів на користь необхідності зміни запобіжного заходу, не доведений.

Сторона захисту вважає, що клопотання про зміну запобіжного заходу необґрунтованим, незаконним і не підлягає задоволенню.

12.33 У залі суду активістка розгорнула плакат з некоректними висловлюваннями на адресу Кернеса. Суддя зробив їй попередження і видалив із залу суду.

12.35 Адвокат Юлія Плетньова також говорить про те, що немає необхідності міняти запобіжний захід, тому що ризики на які посилається прокурор відсутні, враховуючи процесуальну поведінку Кернеса.

12.50 Адвокат Лідія Ізовітова також заявила протест проти зміни запобіжного заходу.

13.20 Під будівлею суду – танці.

Для Кернеса просять домашній арешт (оновлюється, ФОТО)Мітингувальники під судом розважаються танцями. Фото – dozor.kharkov.ua

13.45 Юлія Козир протестує проти клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання підозрюваним Блинника і Смітського. Адвокат вважає, що клопотання необґрунтоване.

14.09 Розглядаючи подане обвинуваченням клопотання про зміну запобіжного заходу Геннадію Кернесу, суд встановив Ельбруса Тедеєва як поручителя. На запитання судді, чи не відмовляється той від поручительства, Тедеєв відповів, що не відмовляється і буде виконувати свої обов’язки далі.

Прокурор говорить про те, що Кернес пропустив одне із засідань, значить, Тедеєв не впорався з обов’язками поручителя. У зв’язку з цим він і просить змінити запобіжний захід. На це адвокат Кернеса Юлія Плетньова обурилися, що держобвинувач пересмикує факти, а її підопічний не зміг бути присутнім на суді за станом здоров'я, про що вона надала суду всі необхідні довідки.

Її заяву підтримав Кернес.

– Я не переховувався від слідства, а Ельбрус Тедеєв виконав свої зобов'язання і прославляє Україну, – сказав він.

14.28 Для ухвалення рішення за клопотанням суддя пішов у дорадчу кімнату.

16.58 Суддя Антонов не задовольнив клопотання адвокатів Кернеса про повернення обвинувального акта прокурору. За словами судді, він відповідає всім необхідним вимогам.
Скарга на слідчих Безчасного, Порушника та інших, подана Ізовітовою, на даній стадії задоволенню не підлягає.

Мірою запобіжного заходу Кернесу залишається порука Тедеєва. Смітському і Блиннику обрали запобіжний захід особисте зобов'язання.

Суддя Антонов пообіцяв реагувати на прояви неповаги до суду. Якщо наступного разу звучатиме музика – засідання не буде, заявив він.
17.15 У слуханні справи Геннадія Кернеса оголошено перерву до 5 жовтня. Засідання розпочнеться об 11.00. Суд почне розглядати справу Харківського міського голови Геннадія Кернеса по суті.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter