Суд над Кернесом: засідання перенесли на 14 грудня

Кримінал
Ольга Матвієнко30 листопада 2015 о 10:581308 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Суд над Кернесом: засідання перенесли на 14 грудня
Потерпілі та звинувачені вже прибули до суду.

Сьогодні, 30 листопада, в Київському райсуді Полтави проходить четверте засідання по суті у справі Харківського міського голови Геннадія Кернеса.

Суд над Кернесом на засіданні почнуть допитувати другого потерпілого (оновлюється)У Полтаві відбувається суд на Геннадієм Кернесом. Фото – dozor.kharkov.ua

Нагадаємо, що на минулому судовому засіданні допитали потерпілого Олександра Кутятіна.

На сьогоднішньому засіданні почнуть допитувати потерпілого Сергія Ряполова. Якщо в учасників процесу виникнуть нові питання, то вони зможуть їх поставити і потерпілому Олександру Кутяніну, передає видання «Городской дозор».

10.34 На під’їзді до суду чергує пост ДАІ. Біля будівлі поставили металеву огорожу, за нею – оточення правоохоронців, але їх не так багато, як минулого разу.

Також під будівлею суду кілька полтавських активістів, які ходять на кожне засідання. Уже приїхали потерпілі Олександр Кутянін і Сергій Ряполов. Останній сьогодні даватиме свідчення. Біля суду небагато представників преси.

10.40 Приїхали адвокати Геннадія Кернеса.

10.44 До суду прибув Геннадій Кернес.

11.00 – Цю справу розслідували рік, хоча можна було вкластися в два місяці. Для мене дуже важливо, щоб справа була розглянута об’єктивно і всебічно, – сказав Геннадій Кернес журналістам до початку судового засідання. Кернес також сказав, що має намір ставити питання потерпілим.

Суд над Кернесом: на засіданні почнуть допитувати другого потерпілого (оновлюється)Геннадій Кернес у полтавському суді. Фото – dozor.kharkov.ua

11.04 Суддя Антонов розпочав засідання.

Прокурор просить зустрічатись частіше, аби суд завершився швидше

11.09 Прокурор Ганілов говорить про те, що справа має бути розглянута в розумні терміни. Держобвинувач підкреслив, що слухання відбуваються раз на два тижні. Із такими темпами суд може затягнутися майже на три роки. Прокурор просить призначати слухання раз на тиждень.

11.15 Захисник Кернеса Олександр Гунченко акцентував увагу на тому, що досудове розслідування тривало рік.
– Думати про розумні терміни потрібно було на стадії досудового розслідування, – сказав Гунченко.

Адвокат проти задоволення клопотання прокурора. Він називає поточний графік продуктивним і каже, що ні про яке затягування мова не йде.

– Імовірно, держобвинуваченню надійшла команда слухати швидше, припустив Гунченко.

11.25 Захисники мера називають клопотання прокурора Ганілова незаконним і цинічним, оскільки він особисто неодноразово подовжував терміни досудового розслідування до максимально можливих – дванадцяти місяців.
11.30 Адвокат Кернеса Юлія Плетньова підкреслила, що частота слухань раз на два тижні є оптимальною, враховуючи стан здоров’я її підзахисного.

Геннадій Кернес також проти клопотання прокурора.

– Вони зацікавлені, щоб не було об’єктивності. Я маю право на захист і, в тому числі, на захист здоров’я. Прошу суд не ламати вже встановлений графік, – сказав мер.

11.39 Ще один прокурор заявив про те, що справу потрібно слухати два рази на тиждень.
11.42 Кернес звернувся до прокурорів:

– Не набридло вам морочити голову суду? Ви ведете себе неадекватно, вбачаючи в мені злочинця. А адже існує презумпція невинуватості.

11.44 Суддя Андрій Антонов прийняв рішення задовольнити клопотання частково. Цього року слухання будуть проходити, як і раніше, раз на два тижні. Що стосується майбутнього року, то рішення буде прийнято пізніше.

Ряполов розповідає, як його викрали і відвезли в «Національ»

11.45 Почався допит потерпілого Сергія Ряполова.

11.57 Ряполов розповідає свою версію події 25 січня 2014 року. Згідно з нею, його викликали в «Макдональдс», після чого силою відвезли в готель «Національ».

12.08 Ряполов стверджує, що в конференц-залі готелю його, нібито, вдарив Геннадій Кернес, після чого у нього пішла кров. Він зупинив її за допомогою серветки, яку йому дав охоронець мера. Примітно, що на етапі досудового розслідування Ряполов попросив долучити серветку в якості речового доказу до матеріалів справи 20 березня – через три місяці після того, як за його словами, на нього скоїли напад.
– Після того, як мені зламали ніс або розбили, не знаю, як там показала експертиза, мені дзвонила дружина, – заявив потерпілий.

Геннадій Кернес цим словам дуже здивувався і навіть попросив Ряполова їх повторити.

12.20 Питання потерпілому задають держобвинувачі. Ряполов розповів, що з Кутяніним його познайомив Васильєв близько п'яти років тому, періодично вони зустрічалися на зборах харківського Євромайдану. Потерпілий підкреслив, що приходив на акції постояти, висловлював громадянську позицію в соцмережах, тобто організаційною діяльністю не займався.

– З Антоном Геращенко до 25 січня 2014 я був знайомий близько двох років, але спілкувався рідко, тільки в компанії Андрія Васильєва, – сказав Ряполов.

12.40 Адвокати Кернеса попросили суд зобов'язати Ряполова перевернути телефон екраном вниз на час допиту. Так як припускають, що на нього приходять повідомлення від його захисника. Потерпілий телефон відсунув і допит продовжили.

13.15 Ряполов розповідає, що у дворі готелю охоронець мера Євген Смітський тиснув йому на очі й періодично бив у пах.
– З якого боку шиї вас тримав рукою Смітський? – запитав прокурор.

– Я не знаю, у мене один шматок шиї, – відповів Ряполов.

13.43 Адвоката Кернеса Лідію Ізовітову обурило те, що Ряполов відповідає на питання, повернувшись обличчям до прокурора, а не до суду. Потерпілий відповів, що це відбувається машинально.

13.44 Адвокат потерпілих Тетяна Зелькіна попросила перерву, оскільки Ряполова допитують дві години.

14.10 Під час підходу до преси захисник Олександр Гунченко підкреслив, що сторона обвинувачення грішить навідними питаннями. Також він зазначив, що більш часті засідання будуть незручні, як адвокатам, так і суду.
Геннадій Кернес охарактеризував відповіді потерпілого, як словоблуддя.

– Цю людину використала група осіб для дискредитації й оббріхування мене. Коли звучить, що Кернес щось організував або когось бив, моє прізвище називають в самому кінці подій того дня. Я думаю, що, вмішуючи мене в цю розмову, хтось переслідує певну мету. Як я вже сказав, фальсифікація і помста. Для мене це зрозуміло, – заявив мер.

За півгодини засідання продовжилося.

14.39 Ряполов розповів про події в міському управлінні МВС, куди його, нібито, привезли з готелю «Національ». За словами потерпілого, вони з Кутятіним пробули там до світанку, писали заяви, а потім чекали вказівки «зверху».
14.51 Ряполов стверджує, що синці та розбитий ніс на наступний день бачила його дружина, але за медичною допомогою він не звертався, оскільки побоювався розправи.

15.01 Прокурор Ганілов завершив ставити питання потерпілому. Допит продовжили його колеги.

15.06 Відповідаючи на запитання, чому заяву на ім’я в.о. міністра МВС він написав через стільки часу, Ряполов пояснив, що до тих пір не вірив у правосуддя.
15.24 Питання потерпілому ставить Геннадій Кернес. Як зясувалося, сьогодні Ряполов прийшов на суд в тій же шкіряній куртці, в якій його, нібито, били на землі 25 січня 2014. Потерпілий підтвердив, що ніяких слідів на ній не залишилося.

15.29 Кернес також запитав, чи надає Ряполов яку-небудь допомогу під час виборів, про що сказано у того на сторінці в соцмережах. Адвокати потерпілих і прокурори висловили протест проти даного питання. На це суддя Антонов уточнив, як саме Ряполов брав участь у виборах. Потерпілий відповів, що голосує та іноді надає допомогу кандидатам.
15.40 Також Ряполов розповів, що протягом трьох тижнів після січневих подій переховувався в квартирі знайомого, відключив телефон і дивився новини.

15.57 Кернес попросив Ряполова відтворити події, як його заводили з холу, де той, нібито, бачив мера, в конференц-зал готелю і попросив намалювати маршрут на папері. Потерпілий на це прохання відповів відмовою, на що Кернес обурився, що в ході досудового розслідування той малював план конференц-залу. Суддя попросив потерпілого пояснити планування на словах.

Геннадій Кернес також запитав, що за папір із кровю Ряполов через три місяці долучив до матеріалів справи. Той відповів, що серветка залишилася в кишені того самого шкіряного пальто і він її зберігав.

16.02 Мер і захист наполягають, щоб потерпілий намалював схему холу готелю. Адвокати Ряполова протестують.
Потерпілий підтвердив, що аудіо- або відеодоказів його слів немає.

16.12 Суддя оголосив перерву в засіданні на два тижні. Наступне засідання відбудеться 14 грудня об 11.00.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter