Рада відмовилася ввести кримінальну відповідальність за статус «злодій в законі»

Кримінал
Юлія Обелець18 травня 2016 о 09:101619 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Рада відмовилася ввести кримінальну відповідальність за статус «злодій в законі»
У більшості країн колишнього СРСР сам факт наявності статусу «злодій в законі» є злочином. Українські депутати відмовилися прийняти відповідний закон.

Рада відмовилася ввести кримінальну відповідальність за статус «злодій в законі»Рада відмовилася ввести кримінальну відповідальність за статус «злодій в законі». Фото – konkurent.in.ua

Верховна Рада України відхилила законопроект, яким вводиться кримінальна відповідальність для «злодій в законі» та посилюється відповідальність за злочини, вчинені злочинними угрупованнями. Про це йдеться на dt.ua

Спікер парламенту Андрій Парубій двічі ставив законопроект №1188 на голосування, але він не знайшов підтримки 226 депутатів. Рада також відмовилася відправити законопроект на доопрацювання. Таким чином, проект закону вважається відхиленим.

Законопроектом пропонувалося доповнити частину 3 статті 27 (види співучасників) Кримінального кодексу України, нормою, за якою до числа організаторів також відносяться особи, які причетні до створення, управління та фінансування злочинного угруповання, а також особи, які мають статус «злодій в законі». Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту «злодій в законі» є одним з ключових елементів організованої злочинності. Це специфічне для колишнього СРСР, а нині і для країн пострадянського простору злочинне об'єднання, що утворилося у 30-х роках XX століття, не має аналогів у світовій кримінальної практиці і характеризується наявністю жорсткого кодексу кримінальних традицій.

Переважна більшість так званих «злодіїв в законі» колишнього СРСР знаходилися в Росії і Грузії, але в зв'язку з тим, що в цих країнах приналежність до «злодіїв в законі» криміналізована, більшість з них були змушені бігти в Україну.

На сьогодні законодавство України не дозволяє у повній мірі боротися з «злодіями в законі», оскільки таких осіб максимум чекає примусова депортація, йдеться в пояснювальній записці.

Голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе в інтерв'ю ZN.UA сказала, що поліція видворяє«злодіїв в законі», та вони повертаються полями назад. А потрібне всього лише право закривати їх на 3—5 років у разі повторної появи в країні. Зараз реальних важелів у нас немає. Але тут ще важливе інше — чомусь більшість «злодіїв в законі» осіли в Україні на легальному становищі. Якось отримали посвідку на проживання, якось придбали громадянство.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter