На Полтавщині за чотири місяці ошукали 250 користувачів інтернет-магазинів

Кримінал
Наталія Сіробаб8 травня 2015 о 09:51705 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині за чотири місяці ошукали 250 користувачів інтернет-магазинів
Загальна сума матеріальної шкоди, завданої довірливим людям, перевищує 150 тисяч гривень.

На Полтавщині за чотири місяці ошукали 250 користувачів інтернет-магазинівНа Полтавщині за чотири місяці ошукали 250 користувачів інтернет-магазинів, фото з сайту gorod.cn.ua

За інформацією заступника начальника обласної міліції Віктора Ремського, за чотири місяці 2015 року на Полтавщині зареєстровано близько 500 інтернет-шахрайств, серед яких 250 фактів обману користувачів інтернет-магазинів (йдеться як про покупців, так і продавців).

Зростання кількості оборудок на сайтах інтернет-магазинів фахівці сектору боротьби з кіберзлочинністю пояснюють високим попитом на послуги інтернет-ресурсів, широким діапазоном віртуальних систем передачі даних та анонімністю спілкування в мережі, повідомляють на сайті УМВС України в Полтавській області.

Віктор Ремський відзначив, що зловмисники використовують переважно сайти найбільш популярних інтернет-магазинів, яким довіряють клієнти. У фактах, зареєстрованих на території області, чимало прикладів створення фіктивних акаунтів із товаром або послугами, за які аферисти вимагають від клієнтів попередню оплату. Суми збитків, завданих потерпілим, в середньому коливаються в межах від 300 до 8 тисяч гривень.

Серед останніх прецедентів – обман двох мешканок Кременчука. У першому випадку жінка розмістила на сайті одного з найбільш відомих інтернет-магазинів оголошення щодо продажу дитячого візка. Покупцю, якого зацікавило її оголошення, вона надала реквізити банківської картки матері. За шаблонною схемою шахрай переконав її назвати конфіденційну інформацію, яка дозволила йому безперешкодно зняти з банківської картки пенсіонерки 6 тисяч гривень.

Інший аферист привласнив 2 тисячі гривень, списавши їх із картрахунку 40-річної кременчужанки, яка опублікувала на одному з сайтів оголошення про реалізацію розсади.

– Оскільки вибір інтернет-магазину, продавця або покупця і способу придбання (або реалізації) товару залишається винятково за користувачем, – наголошує Віктор Васильович, – насамперед, він має бути зацікавлений у перевірці інформації про людину, з якою укладає усну домовленість.

Підполковник міліції радить бути максимально уважними, розміщуючи безкоштовні оголошення:

• звертати увагу на рейтинги продавців (покупців), які передбачені сайтами оголошень, де можна безкоштовно розмістити інформацію про товар або послуги;

• перевіряти контакти (телефон та електронну пошту) за пошуковими сервісами інтернет-мережі, аби переконатися в тому, що відсутні інші облікові записи з аналогічними телефонами та адресами;

• зберігати історію листування або телефонних перемовин до отримання товару або коштів;

• за жодних обставин не повідомляти свій ПІН-код, номер картки, CVV-номер, слово-пароль карти (навіть людині, яка представляється працівником банку).

Нагадаємо, у розкритті злочинів міліція Полтавщини розраховує на більшу активність громадян.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter