Приватизуємо ділянку біля багатоквартирного будинку: поради юриста

Корисне
Ольга Матвієнко26 квітня 2014 о 11:587250 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Приватизуємо ділянку біля багатоквартирного будинку: поради юриста
Юрист відповідає на запитання читачів.

Приватизуємо ділянку біля багатоквартирного будинку: поради юристаОлександр Буряк, юрист

До редакції звернулася читачка Світлана Косогорова з Полтавського району:

– Ми живемо у селищі в одноповерховому будинку на три квартири. Біля будинку є доволі велика ділянка землі, розділена між усіма мешканцями порівну. Проте ця земля не приватизована. Ми б хотіли дізнатися, чи може кожен із нас, власників квартир у цьому будинку, окремо приватизувати свої земельні ділянки. Як за законодавством відбувається приватизація таких ділянок?

На питання читача відповів Олександр Буряк, директор та арбітражний керуючий юридично-аналітичною компанією «Правовий континент»:

– Якщо право власності на житловий будинок належить кільком особам, то право користування земельною ділянкою також на підставі спільної часткової власності належить кільком особам. Якщо у цієї особи буде 10, 20, 30 співвласників, то ми не будемо орієнтуватися на квартири, а орієнтуватимемося на співвласників. Право власності за умови безкоштовної приватизації повинне належати всім співвласникам у тій частці, в якій в особи є право власності на нерухоме житлове майно.

Усі співвласники повинні звернутися до органу місцевого самоврядування, у цьому випадку – до сільської ради, подавати заяву і отримувати право власності або право на користування (оренду) земельною ділянкою для всіх співвласників житлового будинку.

Якщо особи бажають встановити порядок користування земельною ділянкою, вони можуть виготовити відповідні документи і підписати договір у нотаріуса. У тому випадку, коли немає згоди між співвласниками щодо встановлення порядку користування, вони мають право звернутися до суду. За рішенням суду або за згодою сторін, якщо є технічна можливість, можна виділити кожну частку в натурі і встановити порядок користування для кожного співвласника окремо.

Якщо йдеться про багатоквартирний будинок, то мешканці можуть утворити Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ). Але земельну ділянку навколо будинку вони не можуть приватизувати, оскільки вона і так передається балансоутримувачу ОСББ для обслуговування цього будинку: для під’їзду пожежної, «Швидкої», для обслуговування фасаду тощо. Згідно з земельним кодексом, особи можуть приватизувати лише ту ділянку, яка знаходиться під житловим, дачним будинком тощо. Градація таких прав змінюється залежно від місцевості, призначення ділянки, а також законом визначена гранична площа таких земельних ділянок, які можуть бути передані у користування фізичним особам.

Щоб отримати якісну правову допомогу, звертайтеся в юридично-аналітичну компанію «Правовий континент» за адресою: м. Полтава, вул. Котляревського, 1/27, офіс 105. Телефони для довідок: (05322) 7-35-42, (0532) 69-32-12, (099) 773-05-59, на сайті www.pk-ua.com.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter