Фіналісти конкурсу "Колобкова майстерня" відвідали "Веселу садибу"

Конкурси
Юлія Малицька2 червня 2014 о 14:201918 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Фіналісти конкурсу "Колобкова майстерня" відвідали "Веселу садибу"
Переможці помилувалися красою комплексу, відвідали майстер-клас з гончарства та скуштували смачні страви закладу.

У суботу (31 травня), у переддень святкування Дня захисту дітей, фіналісти конкурсу "Колобкова майстерня" відвідали етнокультурний комплекс "Весела садиба", що знаходиться в с.Веселівка Диканського району.

Фіналісти конкурсу

Незважаючи на дощову погоду, фіналісти змогли оцінити красу комплексу з його архітектурними будовами та долучилися до такого ремесла, як гончарство. Звичайно ж час іде і з глини вже виготовляють не лише глечики та тарілки, а й більш сучасні вироби: елементи декору, сувенірну продукцію...Один із таких сучасних виробів і запропонувала виготовити дітям майстриня Жанна.

Фіналісти конкурсу

Майстер-клас з виготовлення "Зайчика з морквинкою" з глини.

Замовлення майстер-класів у "Веселій садибі" поблизу Диканьки.

Кожний учасник отримав шматок глини, мочалочку і всі із задоволенням взялись за роботу.

Фіналісти конкурсу

На перший погляд, робота здавалась не такою і важкою,та процес показав, що не все так просто. Майстриня детально роз'яснювала як створюється та чи інша частинка виробу, як вона кріпиться з допомогою води, як надається правильна форма деталям.

Фіналісти конкурсу

Робота тривала більше години. Завершальним етапом було створення за допомогою стеки (дерев'яної палички із округленим з одного боку і загостреним з іншого боку кінцями) очей, рота та вус у новоствореного зайчика.

Фіналісти конкурсу

І от зайці готові! Залишилося їх тільки підсушити. Кожний майстер забрав свій виріб додому.

Фіналісти конкурсу

Роботи всіх учасників конкурсу "Колобкова майстерня" можна переглянути в рубриці учасники.

Та на цьому спілкування з майстринею не закінчилося. Вона розповіла цікаві історії про створення деяких гончарних експонатів, які представлені на полицях.

Наприклад, про горщики-двійнята, ними традиційно носили їжу чоловікам, що працювали цілий день в полі. В цей горщик вміщалась перша й друга страва разом і вивільнялась друга рука.

Фіналісти конкурсу

Фіналісти конкурсу

Про пасківниці (в яких випікали паски) та банки з глини (аналоги сучасних склянних банок), про декорування виробів, гравіювання та розписи. Потім вся увага учасників була сконцентрована на гончарне коло, на якому і створюються такі шедеври.

Фіналісти конкурсу

Кожний фіналіст мав змогу створити свій власний виріб довільної форми і таким шансом скористались усі.

Фіналісти конкурсу

Фіналісти конкурсу

Фіналісти конкурсу

Фіналісти конкурсу

Сувеніри з майстерні "Веселої Садиби" додому привезли всі.

Фіналісти конкурсу

Фіналісти конкурсу

Фіналісти конкурсу

Фіналісти конкурсу

Після плідної праці на фіналістів чекали пригощання від кухарів етнокультурного комплексу.

Фіналісти конкурсу

Отримавши масу приємних вражень, переможці конкурсу "Колобкова майстерня" повернулися до міста. Та на цьому їхня участь у нашому проекті не закінчилась. Кожний з них представе свій майстер-клас на довільну тему. Ці майстер-класи зможете побачити в газеті "Коло" на сторінці "Колобок", на сайті kolo.poltava.ua та на сторінці "Колобкова майстерня" у мережі фейсбук.

Дякуємо всім дітям за участь у конкурсі.