Як уникнути ускладнень при цукровому діабеті та корисні поради хворим

Хвороби та їх лікування
Ольга Правденко9 квітня 2014 о 16:382805 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як уникнути ускладнень при цукровому діабеті та корисні поради хворим
Людям, котрі хворіють на цукровий діабет, необхідно стежити за своїм здоров’ям ретельніше, щоб уникнути багатьох ускладнень, які може викликати ця недуга.

Як уникнути ускладнень при цукровому діабеті та корисні поради хворим

Фраза, що діабет – це не хвороба, а спосіб життя, для них як ні для кого іншого, актуальна. Адже налаштувати по-іншому необхідно все – від раціону харчування, прийому ліків та догляду за різними частинами тіла до ретельного планування відпочинку і подорожей.

Ускладнення, які можуть виникнути при діабеті та їхня профілактика

Якщо рівень глюкози у крові не підтримувати близьким до норми, виникає ризик розвитку серйозних ускладнень очей, нирок, серця, нервової системи, ніг, кровоносної системи.

Найбільш поширеними ускладненнями при цій недузі є:

– інсульт;

– інфаркт міокарда, що зустрічається найчастіше;

– діабетична нейропатія – ураження нервових волокон і стінок кровоносних судин, які живлять нервові закінчення;

– діабетична ретинопатія – ураження дрібних судин внутрішньої оболонки ока (сітківки). Це може призвести до погіршення зору та навіть сліпоти. Цей процес відбувається поступово і непомітно протягом тривалого часу. Обов’язково проходьте огляд органів зору не менше 1 разу на рік.

– Діабетична нефропатія – порушення функціонування нирок. Захворювання можна виявити на ранніх стадіях та зупинити процес його розвитку, якщо вчасно здавати аналіз сечі на кількість білків.

– Захворювання порожнини рота – вражаються дрібні судини порожнини рота та ясен; високий вміст глюкози в крові сприяє розмноженню мікроорганізмів. Може призвести до карієсу, кровотечі ясен, набряків, болю.

– Еректильнадисфункція – у чоловіків можуть бути проблеми з ерекцією.

Профілактика ускладнень

Уникнути цих ускладнень можна, якщо підтримувати глюкозу в крові на належному рівні, правильно харчуватися, бути фізично активним, стежити за вагою, відмовитися від шкідливих звичок, дотримуватися усіх рекомендацій лікаря та регулярно відвідувати інших спеціалістів, зокрема окуліста, андролога, уролога та стоматолога.

ДОВІДКА «КОЛА» Гіпоглікемія – стан, який виникає при зниженні рівня глюкози в крові нижче 3,2-2 моль/л. Причинами гіпоглікемії можуть бути: прийом неадекватної дози інсуліну, пропускання прийому їжі, значне фізичне навантаження, виражені порушення нирок, печінки, надниркових залоз тощо. Гіпоглікеміяможетакожспостерігатися, якщовисокийрівеньцукру в крові почав швидкознижуватися до нормальних показників.

Цукровий діабет та подорожі

Якщо правильно спланувати і ретельно підготуватися до відпочинку, отримати задоволення від подорожі не завадить навіть діабет. Якщо ви плануєте поїхати за кордон, де клімат відрізняється від нашого чи навіть на південь України, де значно спекотніше, обговоріть план подорожі з лікарем. Він допоможе визначитися з дозами інсуліну, підкаже, як часто необхідно перевіряти рівень глюкози в крові. Також не забудьте взяти виписку з лікарні про вашу хворобу.

Що взяти із собою у подорож

– Візьміть із собоюглюкометр та запасні батарейки.

– Не забудьте інсулін, голки для шприц-ручок, тест-смужки. Краще взяти всього цього у кілька разів більше, ніж необхідно, на випадок затримок.

– Розпізнавані етикетки ліків та інсуліну.

– Номер телефону вашого лікаря.

– Такі продукти, як крекери чи фрукти, які ви можете з’їсти у випадку затримки транспорту або прийому їжі.

– Якщо це необхідно, щеплення зробіть завчасно, щоб побічні ефекти від вакцинації не дали про себе знати, коли ви будете далеко від дому.

– Надрукуйте бирку, на якій зазначте, якого типу у вас діабет, вкажіть групу крові, профілактичні щеплення, вкажіть номер телефону родичів, зазначте всі інші проблеми зі здоров’ям, якими страждаєте. Якщо ви ще й алергік, не забудьте вказати перелік рослин, тварин тощо, які викликають алергію. Найкраще, якщо бирка буде не лише українською чи російською, а й англійською та мовою країни, в якій відпочиваєте. Найкраще носити таку бирку на ланцюжку на шиї, на зап’ясті чи на шнурках взуття.

– Якщо у вас траплялися випадки гіпоглікемії, ви обов’язково повинні мати в ручній поклажі цукор і багату вуглеводами їжу.

– Під час подорожі із супутниками поясніть їм, як необхідно діяти в екстрених ситуаціях. Не забудьте сказати про введення глюкагону, якщо це необхідно (у випадку гіпоглікемії із втратою свідомості).

Більшість туристичних страхових полісів не включають невідкладну медичну допомогу при цукровому діабеті. З’ясуйте у компанії, яку медичну допомогу включає страхування вашої поїздки.

Як захистити інсулін

Вплив високих та низьких температур може знизити ефективність інсуліну. Для захисту препарату необхідно:

– зберігати його в холодильнику чи прохолодному місці, не заморожувати;

– класти інсулін між шарами одягу у багажі чи ручній поклажі, щоб не розбити;

– у країнах, де дуже спекотно, зберігайте ліки в спеціальних сумочках з охолоджувальними елементами.

Поради водіям, хворим на цукровий діабет

Діабет – не перепона для водіння авто, але тільки за умови сумоворого контролю.

Правила безпечного водіння

– Якщо у вас поганий зір, то потрібно сідати за кермо в окулярах або контактних лінзах.

– Не можна керувати авто, якщо у вас погана чутливість рук або ніг

– Водій, який відчуває наближення приступу гіпоглікемії, повинен одразу ж безпечно припаркуватися, вжити вуглеводи, які легко засвоюються (4-5 шматочків цукру, 200 мл соку),визначити рівень глюкози, якнайшвидше добре поїсти.

– В автомобілі завжди повинні бути вуглеводи, які легко засвоюються (цукор, солодкий фруктовий сік чи напій на цукрі).

– Не можна сідає за кермо, якщо рівень глюкози в крові 5 моль/л.

– Під час тривалої поїздки потрібно проводити самоконтроль, вимірювати рівень глюкози в крові.

У багатьох країнах Європи хворі на діабет зазвичай отримують права на три роки, які подовжують після подачі ними повторної заяви.

Якщо проблему виявити вчасно та постійно контролювати хворобу, насолода від повноцінного життя гарантована.

Стоматологічний кабінет «Apple»

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter