Реорганізація лікарень на Полтавщині привела до негативних наслідків: про дії обласної влади

Влада
Юлія Обелець4 лютого 2016 о 17:021136 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Реорганізація  лікарень на Полтавщині привела до негативних наслідків: про дії обласної влади
На Полтавщині збиралась комісія, аби вирішити долю залізничних лікарень Ромодана та Гребінки

залізничні лікарніЗалізнична лікарня Гребінки. Фото www.grebenka.com

3 лютого у містах Миргороді та Гребінці відбулися виїзні засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення. Розглядали проблемні питання, пов’язані з реорганізацією відомчих медичних закладів станцій Ромодан та Гребінка Південної залізниці.

Про проблеми від реорганізації та як збираються їх ліквідувати – описали на сайті Полтавської обласної ради

У Ромодані працює один лікар і той захворів

Лінійна поліклініка станції «Ромодан» Південної залізниці, яка обслуговувала майже 5 тисяч громадян, реорганізована у Ромоданівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. З того часу рівень надання мешканцям медичних послуг значно погіршився. Зокрема, селище, в якому проживає понад 3 тисячі мешканців та яке знаходиться за 25 км від Миргорода, залишилося без власної служби екстреної медичної допомоги. В амбулаторії працює лише один лікар, який зараз перебуває на лікарняному. Отже, хворі змушені їхати до Миргорода, аби отримати консультацію у лікаря та лікарняний. Посада фельдшера у Ромоданівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини не передбачена. Разом з тим, у селищі проживають 5 середніх медичних працівників, які дотепер не працевлаштовані. Ситуація, що склалася, чим далі загострюється та викликає суспільну напругу.

Запропонували як вихід:

Комісія рекомендувала Миргородському центру первинної медико-санітарної допомоги забезпечити щоденний прийом хворих лікарем у Ромоданівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини. Ромоданівській селищній раді ж – розглянути питання про забезпечення фінансування з місцевого бюджету ставки фельдшера в амбулаторії загальної практики сімейної медицини; Миргородській райдержадміністрації – віднайти кошти для придбання санітарного автомобіля для надання невідкладної медичної допомоги жителям Ромодану та прилеглих сіл.

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації отримав рекомендацію забезпечити у Ромоданівській амбулаторії загальної практики сімейної медицини прийом хворих лікарями – спеціалістами. Також депутати вирішили звернутися до керівництва Південної залізниці з проханням надати фінансову допомогу для проведення ремонту будівлі Ромоданівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини.

залізничні лікарніПід час виїзної комісії. Фото – oblrada.pl.ua

Долю Гребінківської лікарні та її працівників вирішуватимуть зверненнями

Нинішня ситуація

На сьогодні вузлова лікарня продовжує функціонувати за рахунок місцевого бюджету, втім коштів на її утримання вистачить лише до 1 квітня 2016 року. За цей час потрібно працевлаштувати понад сто працівників, забезпечити надання якісних медичних послуг її пацієнтам.

Відкритим залишається питання подальшого використання будівель вузлової лікарні. Як варіант, на базі цього медичного закладу пропонують створити реабілітаційний центр для учасників АТО або спортивну базу, включаючи Гребінківський спорткомплекс, для підготовки українських паролімпійців. Це дало б можливість працевлаштувати персонал вузлової лікарні та забезпечити ефективне використання майна.

Як вирішуватимуть проблему:

Комісія вирішила підготувати проекти відповідних звернень обласної ради до Міністерства соціальної політики України, Міністерства молоді та спорту України. Також комісія ініціювала прийняття обласною радою звернення до народних депутатів України від Полтавщини з проханням сприяти у вирішенні цього важливого для області соціального питання. Гребінківській райдержадміністрації, районній раді рекомендовано забезпечити належне збереження майнового комплексу вузлової лікарні, переглянути та впорядкувати штати лікувальних закладів району з метою працевлаштування працівників вузлової лікарні, яких попереджено про звільнення.

Нагадаємо, Президента попросили не закривати залізничну лікарню Гребінки

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter