Віктор Лисак успішно пройшов люстрацію

Влада
Наталія Сіробаб28 травня 2015 о 18:3019482 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Віктор Лисак успішно пройшов люстрацію
Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак пройшов люстраційну перевірку, передбачену Законом України «Про очищення влади».

Віктор Лисак успішно пройшов люстраціюВіктор Лисак успішно пройшов люстрацію, фото надане прес-службою Полтавської ОДА

У висновку зазначено, що до Віктора Лисака не застосовуються заборони, визначені частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», повідомляють у прес-службі ОДА.

Згідно з Законом України «Про очищення влади», з лютого 2015 року проводять перевірки державних службовців, які обіймають керівні посади.

– Після виходу Закону Кабінет Міністрів прийняв розпорядження про графік перевірок, в якому вказано, коли і кому проводити перевірку, – говорить начальник відділу кадрової роботи апарату Полтавської ОДА Наталія Лях. – Відповідно до цього графіка, облдержадміністрація по черзі проводить люстрацію.

Проведення люстраційної перевірки має два напрямки: політичний та економічний.

– До політичної сторони перевірки входить займання керівних посад у період з 22.02.2010 р. до 24.02.2014 р. на рівні області. Це посади голів райдержадміністрацій та їхніх заступників. Якщо людина в цей період займала посаду, вона автоматично люстрацію не проходить. У нас був випадок, коли людина не пройшла люстрацію тільки тому, що у цей період більше року працювала заступником голови облдержадміністрації.

Другий бік – економічний: перевірка декларацій, майнових прав державних чиновників.

– Під час перевірки Віктора Петровича ми зробили шість запитів: до Генпрокуратури, СБУ, судової адміністрації, Міністерства юстиції, Фіскальної служби України та до УМВС. Певний час ці служби проводили перевірку і надіслали нам відповіді. За даною перевіркою ми не отримали відповідь лише з Генеральної прокуратури, але там були деякі неточності у законі й було не зрозуміло, чи необхідно робити запити абсолютно стосовно всіх чиновників, які проходять перевірку, чи лише по тих, які працювали у прокуратурі. На основі отриманих відповідей ми зробили висновок про те, що жодних порушень та претензій до Віктора Лисака ми не маємо і він успішно пройшов перевірку.

– Віктор Петрович на початку березня написав заяву, в якій дав згоду на проведення люстрації, – говорить заступник директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Юрій Курилко. – Перевірка тривала з початку березня, і лише цього тижня створена при Полтавській ОДА люстраційна комісія дала висновок про те, що жодних претензій до діяльності Віктора Петровича немає.

Графік проведення люстраційних перевірок можна подивитися на сайті Полтавської облдержадміністрації в розділі «Очищення влади» (adm-pl.gov.ua). Там можна знайти заяву, декларацію та висновок після проведення люстрації.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter