У Полтавській ОДА відпрацюють дорожню карту вирішення екологічних проблем області

Влада
Ольга Матвієнко14 липня 2016 о 16:04893 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтавській ОДА відпрацюють дорожню карту вирішення екологічних проблем області
В області розбиратимуться із руйнуванням берегу Кременчуцького водосховища

У Полтавській ОДА відпрацюють дорожню карту вирішення екологічних проблем областіГора Пивиха на Кременчуцькому водосховищі. Фото – www.panoramio.com

Голова Полтавської ОДА Валерій Головко дав доручення директору департаменту екології та природних ресурсів, його підлеглим, своєму заступнику та головам райдержадміністрацій відпрацювати дорожню карту щодо вирішення екологічних проблем на Полтавщині.

Про це говорили на спільному розширеному засіданні колегії обласної державної адміністрації та ради регіонального розвитку.

Одною з тем колегії стали процеси берегоруйнування Кременчуцького водосховища. Як зазначив директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Ігор Піддубний, потрібно укріпити 5 ділянок водосховища загальною протяжністю 16,2 км. Для цього потрібно 205 млн грн. Кріплення 1 км берегової лінії коштує більше 12,5 млн грн.

У Полтавській ОДА відпрацюють дорожню карту вирішення екологічних проблем областіВалерій Головко. Фото надане прес-службою Полтавської ОДА

До проблем належить і незадовільний стан водопровідних та каналізаційних мереж, відсутність належної охорони рибних запасів в Полтавській області, поводження з твердими побутовими відходами, наявність непридатних та невстановлених хімічних засобів захисту рослин та інше.

У Полтавській ОДА відпрацюють дорожню карту вирішення екологічних проблем областіФото надане прес-службою Полтавської ОДА

Валерій Головко наголосив, що, на жаль, деякі голови РДА взагалі не беруть участі в розвитку екологічного стану тих чи інших районів та сіл:

– Мені прикро говорити про те, що за 25 років незалежності, нічого не зробили з усунення проблем з екологічного стану області. Наше завдання не в політиканстві, а в практичних речах. Я вдячний депутатам облради, які дослухаються до проблем своїх виборців. Питання якісної води стоїть не лише в Лохвицькому районі. Наше завдання разом відпрацювати дорожню карту, знаючи проблематику екологічну і рухатися поступово вперед.

У Полтавській ОДА відпрацюють дорожню карту вирішення екологічних проблем областіІгор Піддубний. Фото надане прес-службою Полтавської ОДА

Не задоволений голова й роботою екологічної інспекції. Остання зовсім не реагує на екологічні порушення. Це й відсутність у підприємств паспортів на користування земельними ділянками, де є сміттєзвалища, не ведення моніторингу впливу на екологічне середовище та інше.

– Позиція екологічної інспекції повинна бути жорсткою і чіткою. Досить займатися популізмом. Є проблеми – намітили цілі і починаємо їх вирішувати. А то словоблудство заводить нас в тупий кут. До роботи вашої інспекції в мене є велика претензія. Якщо ви виявили порушення, яка має бути ваша реакція? Чому в нас не працює адмінвідповідальність? Всі питання, які ми тут піднімаємо не діють на свідомість людей, – сказав Головко.

Загалом, що стосується екологічних проблем в області Валерій Головко наголосив: що це комплексна проблема, яка розпочинається на місцях і закінчується нагорі. І вирішувати її потрібно спільними зусиллями. Бо коли проблема загальна, то вона залишається загальною, немає відповідальної особи. Своєму заступнику голова ОДА дав доручення, розробити концепцію впровадження ініціатив, з ліквідації наслідків екологічних проблем, які існують в області.

Також на колегії обговорили хід виконання Програми «Питна вода Полтавщини на 2011-2020 роки» та внесення змін до Порядку її фінансування.

Прес-служба Полтавської ОДА

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter