Райони Полтавщини вчитимуть енергоефективності на прикладі Комсомольська і Миргорода

Влада
Юлія Обелець29 березня 2016 о 08:42893 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Райони Полтавщини вчитимуть енергоефективності на прикладі Комсомольська і Миргорода
На прикладі Комсомольська і Миргорода керівників районів вчитимуть енергоефективності

Райони Полтавщини вчитимуть енергоефективності на прикладі Комсомольська і МиргородаІнна Іщенко

Як повідомила директор Департаменту економічного розвитку Інна Іщенко, торік виконали 104 заходи регіональної програми з енергозбереження. Загальна сума витрати – понад 45 мільйонів гривень. З них на заходи у бюджетній сфері використали 24,76 млн. грн., у комунальній галузі – 12,11 млн. грн., у промисловості – 9,3 млн. грн., в агропромисловому комплексі – 1,7 млн. грн, – йдеться на сайті Полтавської ОДА.

— Найбільша частина заходів – 42 — пов'язана із заміною вікон та дверей на металопластикові забезпечена районними державними адміністраціям у навчальних та лікувальних закладах 14 районів області, — прокоментувала Інна Іщенко. — Найкраще спрацювали у Великобагачанському, Хорольському, Лубенському, Машівському, Диканському районах. 14 заходів провели із реконструкції системи опалення зі встановленням твердопаливної теплогенераторної. Такі роботи провели у навчальних та лікарняних закладах Великобагачанського, Диканського, Кобеляцького, Лубенського та Шишацького районів.

У комунальній галузі області основними заходами стало встановлення твердопаливних котлів та реконструкція вуличного освітлення. Більша кількість цих заходів реалізована у Зіньківському, Кобеляцькому та Миргородському районах.

Серед промислових підприємств області краще спрацювали ПАТ "АвтоКрАЗ", ПАТ "Кременчуцький колісний завод", ПАО "Кременчугский завод дорожных машин", ПАТ "Пирятинський сирзавод", ПрАТ "Придніпровський спецкар'єр", ПАТ "Кременчуцький міськмолокозавод". На цих підприємствах провели термомодернізацію виробничих та адміністративних споруд, реорганізацію системи теплопостачання зі встановленням опалювальних котлів на твердому паливі, здійснили перехід на енергозберігаючі лампи освітлення.

Проте 213 проектів так і не виконали взагалі або ж частково. Левова частка з них — 133 — у бюджетній сфері. Згідно з інформацією райдержадміністрацій та міськвиконкомів основна причина — нестача у місцевих бюджетах коштів на фінансування енергозберігаючих заходів.

— Не всі керівники районів і очільники комунальних підприємств зрозуміли, що енергоресурси потрібно економити, — прокоментував почуте голова Полтавської ОДА Валерій Головко. — Тому виносимо це питання на наступну колегію з детальним аналізом по кожному району і по кожному комунальному підприємству: які проекти енергозбереження розроблені, які заходи було впроваджено. А починати будемо з себе — із будівлі облдержадміністрації і обласної ради, яка на сьогодні ще не утеплена. Так що будемо з головою обласної ради показувати роботу на власному прикладі — й розробці проекту енергозбереження для адміністративної будівлі на вулиці Жовтневій, 45.

Начальник управління ЖКГ Едуард Рева нагадав, що на Полтавщині є наочний досвід запровадження енергозберігаючих технологій в комунальній сфері. Йдеться про Комсомольськ, де мікрорайон № 15 обслуговує котельня, що працює на альтернативних джерелах енергії — деревині, щепі, пілетах, та Миргород. У курортному місті за сприяння проекту USAID взагалі було введено в експлуатацію унікальну для України і єдину в країні котельню, що працює на соломі. Тож голова облдержадміністрації закликав не винаходити велосипеда, а скористатися досвідом земляків. Зокрема, провести виїзні практичні семінари у Комсомольську та Миргороді для керівників районів, очільників міст, аби покроково — від написання проекту, подачі заявки (і на фінансування зокрема) до оформлення дозволів та початку будівництва — вивчити практичний досвід, а не заговорювати проблему на нарадах.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter