Рада оголосила мобілізацію авто українців

Влада
Юлія Обелець20 травня 2014 о 16:022574 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Рада оголосила мобілізацію авто українців
Депутати знайшли, як вирішити проблему розграбованої у мирні часи української армії

Рада оголосила мобілізацію авто українців

Депутати санкціонували мобілізацію автотранспорту. Сьогодні законопроект № 4785 від 28 квітня 2014 року "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації " Верховна Рада проголосувала у другому читанні, – пише ТVI

Законопроект № 4785 фактично дає право мобілізувати будь-який автотранспорт. Більшість правок, які внесли до цього законопроекту до другого читання, не торкнулися самої суті. Так, згідно зі законом, "виконання військово-транспортного обов’язку щодо мобілізації, якщо не введено правовий режим воєнного чи надзвичайного стану, здійснюється відповідно до мобілізаційного плану України шляхом безкоштовного залучення транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності, а також громадян-власників транспортних засобів для забезпечення потреб Збройних сил України, інших військових формувань на умовах повернення транспорту власникам після оголошення демобілізації".

Водночас у законі зазначено, що обсяги транспортних засобів за типами і марками, які планують залучити під час мобілізації, встановлюють місцеві держадміністрації за поданням військових комісаріатів.

"Залучення транспортних засобів під час мобілізації здійснюється військовими комісаріатами на підставі рішень місцевих державних адміністрацій, які оформляють відповідні розпорядження", – інформують у пояснювальній записці.

Таким чином, залучити на безкоштовній основі можуть будь-який транспортний засіб, від LADA до Porsche Cayenne, а також будь-яку вантажівку і трактор, передає delo.ua.

"Прийом-передача транспортних засобів, залучених під час мобілізації, і їхнє повернення після оголошення демобілізації здійснюються на підставі актів прийому-передачі, в яких слід зазначити відомості про власників, технічний стан, балансову вартість та інші необхідні відомості, що дозволяють ідентифікувати ТЗ. Повернення транспортного засобу власникові здійснюється протягом 90 календарних днів із моменту оголошення демобілізації. Порядок компенсації шкоди, заподіяної транспортним засобам унаслідок їхнього залучення під час мобілізації, визначає Кабмін", – ідеться в документі.

Виходить, що на момент прийняття цього закону ще не зрозуміло, хто і як буде компенсовувати автовласникам збитки, завдані їхнім транспортним засобам, і чи компенсовуватиме взагалі. Але і це ще не все: тепер автотранспорт будуть ставити на облік не тільки у МРЕВ, а й у військкоматах, так що уникнути військової повинності власникам автотранспорту вже не вдасться.

"При реєстрації, перереєстрації, переустаткуванні чи знятті з обліку ТЗ, які може бути призначено для доукомплектування Збройних сил України та інших військових формувань в особливий період, представляти в органи і підрозділи документи з позначкою районного (міського) військового комісаріату про взяття їх на військовий облік (зняття з військового обліку)", – наголошено в записці.

Тобто, при оформленні на облік нового транспортного засобу, знятті з обліку чи при перереєстрації автовласник повинен буде дістати відмітку у військкоматі. Щоправда, поки що не зрозуміло, на якому документі має бути така відмітка.

Крім того, залучати автомобіль можуть не тільки для служби у Збройних силах, а й в інших військових формуваннях. Що це за формування і які авто їм будуть потрібні – знову ж загадка.

Відтак delo.ua пояснюють: генералітет вирішуватиме проблему автотранспорту армії коштом підприємств і фізичних осіб, при цьому розбазарюючи автопарк армії у мирний час без жодної за це відповідальності і компенсації. А пересічні громадяни зобов’язані тепер не тільки покірливо віддати свій автомобіль державі, а й продовжувати платити за нього кредит, якщо таке авто придбали в кредит.

Позначення:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter