Помилки в назві вулиць та спроби рекомунізації – про проблеми з декомунізацією на Полтавщині

Влада
Юлія Обелець15 серпня 2016 о 16:591225 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Помилки в назві вулиць та спроби рекомунізації  – про проблеми з декомунізацією на Полтавщині
Процес декомунізації мав би завершитись ще у травні, проте на Полтавщині з цього питання – ще багато крапок.

Помилки в назві вулиць та спроби рекомунізації – про проблеми з декомунізацією на ПолтавщиніПомилки в назві вулиць та спроби рекомунізації – про проблеми з декомунізацією на Полтавщині. Фото – www.ukrinform.ua

У області не знесли всі пам’ятники, допустили помилки у написані топонімів, не перейменували всі необхідні місцеві ради, залізничні станції та зупинки громадського транспорту. По ці та інші «пробіли» в питаннях виконання закону з декомунізації 15 серпня розповів Вадим Штефан, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.

– 21 травня 2016 року фактично закінчились повноваження голови ОДА щодо декомунізації. Проте крапки не поставлено, – твердить він. – Не всі питання декомунізації вирішені, зокрема щодо пам’ятників. Демонтували 321, недомонтували ще 25 об’єктів. Найбільше таких в Полтаві – 15, в Кременчуці – 4, в районах – 6 (у Глобино, Карлівці, Диканьці, Оржицькому районі). Для вирішення цих питань направили листи до прокуратури та поліції.

Ще одна причина гальмування в питанні виконання декомунізації – допущення помилок. Зокрема, зі слів Вадима Штефана, у Полтаві вулицю назвали на честь В’ячеслава Чорновола, проте прописали ім’я персони без апострофа. А при перейменуванні провулку Урицького у розпорядженні вказали не провулок, а вулиця. Для врегулювання питання направили лист до міськвиконкому.

– Також залишаються неврегульованими питання, які не в підпорядкуванні голови ОДА, щодо демонтажу окремих пам’ятних дощок, перейменування зупинок громадського транспорту та залізничних станцій, – додав директор Департаменту. – Інформацію передали Державному агентству автомобільних доріг та Управлінню держслужби України з безпеки на транспорті в Полтавській області. Окрім того, з 25 місцевих рад, які б мали змінити назви у зв’язку з декомунізацією, фактично перейменовано лише 5. Зафіксували на Полтавщині й спроби з рекомунізації: окремі органи місцевого самоврядування робили спроби повернути населеним пунктам попередні назви.

На останок Вадим Штефан звернувся до правоохоронців, аби вони відреагували на вказані факти. Оскільки «не виконання закону про декомунізацію – злочин».

До теми – Полтавський чиновник про декомунізацію: «Усі мірялися списками»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter