На Полтавщині майже за мільйон відновили зруйнований міст через Сулу

Влада
Юлія Обелець1 липня 2016 о 16:01986 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині майже за мільйон відновили зруйнований міст через Сулу
На мосту через Сулу у Млинах відновили зруйновані балки

30 червня міст у селі Млини, що поблизу Лохвиці, на декілька годин обмежили рух транспорту. Незручності були пов’язані з відновлювальними роботами на аварійному мосту, який 18 квітня цього року зазнав руйнувань.

На Полтавщині відновили зруйнований міст через СулуНа Полтавщині відновили зруйнований міст через Сулу. Фото – з сайту Полтавської ОДА

Як прокоментував голова Лохвицької райдержадміністрації Володимир Рязанов, одна з балок мосту 18 квітня обвалилася через рух великовагового транспорту.

– Свідків аварії немає. Але фахівці говорять, що розминалися дві великі вантажівки, які й спричинили обвал однієї з крайніх балок, – говорить Володимир Рязанов. – Вантажівки не провалилися, люди не постраждали. На сьогодні мости такого руху транспорту і такої ваги – 40-60, а іноді навіть до ста тон ваги – просто не витримують. Більше того, не витримує й наше дорожнє полотно. Нам надійшли кошти, ми намагаємося відремонтувати дороги, але, знову ж таки, зерновози, транспорт нафтогазового комплексу перевантажені і руйнують дороги.

Працівники підрядної організації, Полтавського МБУ-8, змонтували дві балки мосту через Сулу замість зруйнованої. Аварійно-відновлювальним роботам передувало виготовлення проектно-кошторисної документації, яку замовили у столиці товариству «Мостопроект». Загальна вартість робіт – майже мільйон гривень. Роботи виконуються за рахунок співфінансування: з обласного бюджету на ремонт було виділено 650 тисяч гривень, решта — це кошти державного бюджету, які виділили за рахунок Служби автомобільних доріг у якості субвенції.

– Зрозуміло, що міст потребує капітального ремонту, — коментує заступник начальника Служби автомобільних доріг в Полтавській області Анатолій Мягкохліб. – Загальна вартість робіт – біля 60 мільйонів гривень. На сьогодні таких коштів ми не маємо, тому відновлюємо споруду до тих параметрів, що були раніше. На жаль, після цих робіт не можна відновити рух в обидва напрямки, бо замінили лише дві балки, а заміни потребують всі, адже міст аварійний з 2004 року.

До слова, у Лохвицькому районі таких аварійних мостів декілька. За словами Володимира Рязанова, поганий стан переправи через річку Артополот у селі Токарі, у самій Лохвиці, у селі Сенча. У Полтавській області, за даними Служби автомобільних доріг, із 571 мосту аварійними вважаються 9. Знаходяться вони на основних в’їздах в область. І хоч на мостах і встановлені попереджувальні знаки щодо обмеження руху та тоннажності, водії вимог не надто дотримуються. Яскравий тому приклад — випадок у Млинах.На Полтавщині відновили зруйнований міст через Сулу

Що стосується мосту у Млинах, то він для Лохвиці стратегічний. І, як слушно зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко, альтернативи для нього немає. Тому за мету очільник області ставить капітально відремонтувати міст. За декілька годин до поїздки в Лохвицю Валерій Головко спілкувався з міністром оборони Степаном Полтораком, щоб військові допомогли встановити через річці Сула понтонний міст, який слугуватиме тимчасовою переправою на період капітального ремонту існуючого мосту.

– Закладатимемо кошти в місцевих бюджетах і проситимемо державний бюджет допомогти зробити капітальну реконструкцію цього мосту. Йому, до речі, нинішнього року виповнюється 55 років. Згідно регламенту та технології балки на мосту потрібно було замінити ще 10 років тому, — коментує Валерій Головко. — Нинішній поточний ремонт, який розвантажить міст, що знаходиться у центрі Лохвиці, — це превентивний захід. В амбітних планах – заміна балок і повний ремонт.

Щодо решти аварійних мості у Полтавській області, то відремонтувати силами самого лише обласного бюджету їх неможливо. Голова ОДА пропонує розробити комплексну програму — і об’єднати фінансові зусилля області, районів, сільських рад, щоб загальними зусиллями провести реконструкцію аварійних мостів, відремонтували основні транспортні артерії. Перша така кущова нарада за участі Служби автомобільних доріг у Полтавській області та кількох районів відбудеться вже наступного тижня.

– Це і буде приклад міжмуніципальної, міжрайонної співпраці, гуртової роботи, — вважає Валерій Головко. — Цього року обласна рада на умовах співфінансування з державного бюджету виділила на ремонт дороги Полтава-Олександрія 30 мільйонів гривень. І на ремонт решти доріг – ще 55 мільйонів, за що велика подяка депутатському корпусу. На сесії, яка буде (я сподіваюся) у серпні, виходитимемо з пропозицією, щоб максимально частину коштів, що їх область отримає від перевиконання бюджету (а це приблизно 100 мільйонів) направити на збільшення фінансування поточного і капітального ремонту доріг.

Прес-служба Полтавської ОДА

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter