На Полтавщині видали бюлетені особам без паспорту

Влада
Ольга Матвієнко17 липня 2016 о 11:32720 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині видали бюлетені особам без паспорту
Спостерігачі ОПОРИ в Пирятинському та Лохвицькому районах зафіксували спробу видачі бюлетенів для голосування особам без паспортів.

На Полтавщині видали бюлетені особам без паспортуФото – ua.korrespondent.net

На ДВК №530455, що в селі Юсківці Лохвицького району, зафіксований факт отримання бюлетенів групою осіб без паспорта. Як повідомив спостерігач ОПОРИ, група чоловіків намагалась отримати бюлетені без пред’явлення документів ще раніше, проте тоді на зауваження спостерігача щодо незаконності даної дії члени ДВК відмовились видавати бланки для голосування. Але згодом група осіб повернулась й змогла проголосувати без документів. За словами членів ДВК на такі дії вони отримали дозвіл від ОВК. Відносно цього спостерігачем готується акт про порушення законодавства та скаргу до ОВК.

До теми: У мережі з’явилося скандальне відео підкупу виборчої комісії у 151 окрузі

До цього, спроби видати бюлетені без документів також були зафіксовані на дільницях №530706 (с. Малютинці, Пирятинський район) та №530466 (с. Сенча, Лохвицький район). В обох випадках члени ДВК пояснювали свої дії, що на тренінгу ОВК їм дозволили видавати бюлетені особам без паспорту, яких вони знають особисто.

Проте після зауважень спостерігачів члени комісій зупинили видачу бюлетенів особам без відповідних документів.

Як повідомила в коментарі ОПОРІ голова ОВК Інна Демчук, подібних вказівок збоку окружної комісії не було:

– Це провокація. Видача бюлетенів повинна відбувалися лише після пред’явлення документу, що засвідчує особу.

Дане правопорушення, згідно з частиною 1 статті 158-1 ККУ, карається штрафом від 100 до 300 неоподаткованих мінімумів або виправними роботами на строк до 2 років чи обмеженням волі на строк до 3 років.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter