На Полтавщині шукають нові підходи до формування контрактної армії

Влада
Ольга Матвієнко29 лютого 2016 о 12:11893 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 На Полтавщині шукають нові підходи до формування контрактної армії
Керівників районних комісаріатів просять по-новому підійти до набору контрактників до армії.

На Полтавщині шукають нові підходи до формування контрактної арміїУ Полтавській області продовжують набір чоловіків на службу в армії по контракту. Фото – www.mukachevo.net

Голова обласної ради Олександр Біленький під час робочої поїздки до Великобагачанського району ознайомився з роботою місцевого воєнного комісаріату. Тут і обговорили проблеми набору на контрактну службу і нові вимоги, які ставить до нього сьогодення, повідомили у прес-службі Полтавської облради.

На сьогодні урядова норма – дванадцять кандидатів до лав ЗСУ по контракту від району. Бажання служити виявили двоє, говорить районний військовий комісар Сергій Погорєлов:

– Добре, що підняли зарплату на достойний рівень – 7 тис. грн для рядового. І ми працюємо по підприємствах для уточнення списків людей, придатних до військової служби, проводимо семінари у Центрі зайнятості для безробітних, залучаємо правоохоронців для роз’яснення. Але люди бояться, що одразу після підписання контракту їх одразу відправлять служити на Схід.

Потрібно змінювати своє ставлення до людей, відходити від формалістики у важливому питанні контрактування, переконаний голова обласної ради Олександр Біленький. Мало просто агітаційних плакатів, заманювання високою зарплатою – до кандидатів у ЗСУ треба ставитися з повагою, адже вони – майбутня окраса українського війська.

– Ви і досі проводите контрактування у військоматі? Відійдіть від формалізму. Спілкуйтесь з людьми, пояснюйте їм усі умови контракту, умови підготовки, але робіть це в нейтральних умовах, скажімо, у Центрі зайнятості. Вже на етапі прийому на службу наші захисники повинні відчути нашу повагу і вдячність за їхній вибір, – сказав голова обласної ради.

Тим часом, у проблему потрібно дивитись глибше, наполягає депутат обласної ради Олег Діденко. Зруйнована сама система патріотичного виховання молоді, за якою служба в армії, захист своєї родини – почесна робота, до якої прагне кожен юнак. У Великобагачанській загальноосвітній школі спробували це виховання відродити – діє своєрідний пілотний проект, у якому беруть участь учні старших класів.

– За участі і підтримки бійців батальйону «Полтава» ми проводили навчання юнаків, як поводитися зі зброєю, ознайомили з основами тактики бою, вивезли на полігон, провели стрільби – і ви б бачили як змінились хлопці. Учорашні хулігани навіть ходу сьогодні мають чоловіків, які готові захищати своїх рідних і близьких, ділиться результатами, – ділиться результатами програми Олег Діденко.

Учень 11 класу Великобагачанської школи Євгеній Мартиненко – один зі старшокласників, які беруть участь в уроках «Захисту Вітчизни», як їх називають у школі. Говорить, що уміння володіти зброєю, захистити свою землю і близьких, не означає особливу мужність, а є природним обов’язком кожного чоловіка.

– Дуже потрібні уроки. Нам пояснюють, як правильно поводитись зі зброєю, навчають військовому строю, основам тактики бою – як без цього можна називатись воїном? І нам цікаво. І після такого навчання можна вже говорити про службу в армії, – ділиться враженнями юнак.

Нагадаємо, що минулого тижня до навчальних центрів із Полтави відправили близько 70 чоловіків, які вступили на контрактну службу.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter