Антимонопольний комітет шукатиме підстави для зниження ціни на проїзд на Полтавщині

Влада
Ольга Матвієнко5 лютого 2016 о 08:46767 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Антимонопольний комітет шукатиме підстави для зниження ціни на проїзд на Полтавщині
Економічні підстави для зниження тарифів обґрунтують в Антимонопольному комітеті.

На Полтавщині є підстави знизити вартість проїзду в громадському транспортіАнтимонопольний знайде економічні підстави знизити ціну на проїзд у Полтаві. Фото з архіву

Полтавська ОДА звернулася Антимонопольного комітету України з проханням вжити заходів, аби припинити порушення конкурентного законодавства на ринку перевезень. Таке втручання насамперед призведе до зниження тарифів на перевезення пасажирів.

Відповідного листа на ім’я голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва підписав голова Полтавської ОДА Валерій Головко, повідомили на офіційному сайті облдержадміністрації.

– На сьогодні на ринку відбулось зниження вартості паливно-мастильних матеріалів. Роздрібна ціна на пально-мастильні матеріали суттєво знизилася. Так, на дизпальне вона коливається від 14,60 грн до 17,49 грн, на газ від 7,45 грн до 9,30 грн. Тобто вартість пального зменшилася на 18,6-23,6% (для ДП) та 6,9-10,2% (для газу). Проте саме ціна на пально-мастильні матеріали є однією із основних складових, закладених у тариф на перевезення пасажирів. А його полтавські перевізники, незважаючи на зниження вартості пального, знижувати не поспішають, – повідомив Андрій Пісоцький, перший заступник голови Полтавської ОДА.

Проте, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України щодо встановлення повноважень органів виконавчої влади з приводу регулювання цін і тарифів, Полтавська ОДА на сьогодні позбавлена можливості впливати на цінову ситуація на ринку перевезень пасажирів на внутрішньо обласних маршрутах загального користування.

Натомість Антимонопольний комітет такі важелі впливу має. Тим паче, коли йдеться про ознаки узгодженої поведінки, тобто створення монополії на ринку перевезень. Саме тому Полтавська ОДА і звернулася за роз’ясненнями до керівництва Антимонопольного комітету. Отримані рекомендації буде запроваджено спільно з регіональним відділенням АМКУ у Полтавській області, аби знизити вартість проїзду та дати можливість пасажирам обрати найбільш вигідний для них тариф.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter