До Полтави запросять представників Міністерств, аби вивести промисловість області з кризи

Влада
Юлія Обелець22 березня 2016 о 09:22785 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 До Полтави запросять представників Міністерств, аби вивести промисловість області з кризи
В Полтавській ОДА продовжують шукати шляхи, щоб вивести промисловість з кризи

До Полтави запросять представників Міністерств, аби вивести промисловість області з кризиІнна Іщенко. Фото – adm-pl.gov.ua

Найближчими днями в облдержадміністрації проведуть велику нараду з керівниками промислових підприємств Полтавщини, на яку також хочуть запросити представників Міністерства економіки, Міністерства закордонних справ та профільного комітету Верховної Ради, – йдеться на сайті Полтавської ОДА.

Таке доручення 21 березня на щотижневій апаратній нараді дав голова Полтавської ОДА Валерій Головко своєму першому заступнику Андрію Пісоцькому.

Спонукало до цього – підведення підсумків зовнішньоекономічної діяльності підприємств області за 2015 рік

— Полтавщина експортувала продукцію до 113 країн світу, — прокоментувала Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку. — Країни ЄС зараз є найбільшими торговельними партнерами області, зокрема Австрія, Німеччина, Чехія, Словаччина та Угорщина. На азіатському ринку — Китай, Туреччина, на африканському – Єгипет. Зараз триває активна робота у напрямку зони вільної торгівлі з Канадою, Ізраїлем і Туреччиною.

Проте зберігається й негативна тенденція, пов’язана зі спадом промислового виробництва. Причина — втрата звичних ринків збуту, насамперед російського, через що найбільше постраждали підприємства насамперед Кременчука.

Обласна влада намагалася підтримати промислову столицю. Зокрема, вдалося налагодити стосунки з Мінінфраструктури, завдяки чому ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» отримав замовлення. На початку нинішнього року очільник області підписав меморандум про співпрацю з ДП «Укроборонпромом», тобто вітчизняна «оборонка» розміщуватиме свої замовлення на «цивільних» промислових підприємствах Полтавщини. Проте для стимулювання розвитку промислового виробництва цього замало. Потрібна підтримка держави.

— На жаль, у 2015 році ми так і не змогли разом з Міністерством економіки розробити дорожню карту, по якій мають рухатися наші промислові підприємства, — зауважив Валерій Головко. — А це каже про те, що вони сьогодні «сліпі». Промислові підприємства не розуміють, що їх очікує завтра. Тому не всі сьогодні вкладають кошти у технічне переоснащення і випуск нової продукції, не розуміючи, кому вона буде потрібно на міжнародному ринку. Тому на цьому тижні збираємося з промисловцями і говоритимемо про пільговий період для промислової галузі. Такий, який на сьогодні мають аграрії. Це стосується і оподаткування, і пільгових кредитів, і присутності нашої продукції на зовнішніх ринках. Все, що ми робимо на рівні області, не працює, бо 90%підприємств експортно орієнтовані. Нарада має відбутися за участі Міністерства економіки України, бо воно є ключовою фігурою у питанні виведення з глухого кута нашої промисловості.

Нагадаємо, назвали підприємства Полтавщини, де найбільші борги по виплаті зарплатні робітникам

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter